מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

שלווה על ספר המדבר
הצימר הראשון במצפה יריחו

 

שמעון כהן

נופים ממכרים, מזג אוויר אידיאלי, סוויטה מושקעת ותנאים מפנקים חוברים יחד צימר הראשון שהוקם בישוב מצפה יריחו- הצימר 'שלווה במצפה' של פנינה וזאב כהן.

צופה אל נוף הבראשית של מדבר יהודה ניצבים הצימרים 'שלווה במצפה' שהקימו זאב ופנינה כהן לאחר שנים ארוכות של חלומות ותכניות.'שלווה במצפה', הצימר הראשון בישוב מצפה יריחו שבבנימין, הוקם ע"י  בני הזוג כהן לפני קצת מעלה משנתיים. אולי זה הנוף הייחודי, אולי הקרבה לירושלים, אולי מזג האוויר הנוח, אולי האווירה המיוחדת והתנאים המפנקים ואולי הכול יחד שמושך אורחים רבים אל סוויטת "הרימון" ואל יחידת "הדקל"  הנוספת' הזוכות כל אחת למחמאות מהמתארחים ולביקורות מרשימות ממבקרי תיור ואירוח.
 
         
  
שלווה במצפה
 

על ראשית ימיו של הצימר מספרת פנינה : "כבר הרבה מאוד זמן שאנחנו חולמים על רעיון הצימר. לקראת שנת 2000 הייתה תחושה שגל עצום של תיירות מתקרב למדינת ישראל וקבוצת תושבים ממצפה יריחו החלו בניסיונות להגשים את החלום שיביא אל הישוב המיוחד שלנו תיירים רבים מחו"ל. לצערי בעקבות בירוקרטיה המיזם לא צלח, אבל החלום נשאר".
שנים לאחר הניסיון ההוא החליטו זאב ופנינה לקחת את היוזמה לידיהם. לא נראה היה להם סביר שנוף קסום כל כך וקרוב כל כך למרכז הארץ לא ימגנט אליו מבקרים מכל רחבי הארץ ומחוצה לה והם החלו בתכנון ובבנייה של הצימר.
 


שלווה במצפה

 
פנינה, אמנית בזכות עצמה, עיצבה פסיפסים אמנותיים שהוצבו בפינות שונות של הצימר ובסוויטת הרימון הותקן ג'קוזי זוגי לרווחת האורחים הנחשפים אל הנוף המרהיב ממרפסת גדולה.

כשהיא נשאלת אילו תגובות היא מקבלת כיום, למעלה שנתיים מאז הקמת הצימר, מספרת פנינה כי אמנם בתחילה הופתעו רבים לגלות צימר תיירותי מושקע ומיוחד כל כך "בהתנחלות" מצפה יריחו, אבל לאחר ביקור במקום נפוצו השמועות על פינת החמד התיירותית שהוקמה מעל תמונת הנוף המשכר של מדבר יהודה . אנשים מגיעים ומגלים שבסך הכול במרחק "נגיעה"  של כרבע שעה מירושלים ועשר דקות  מים המלח הם יכולים למצוא את הצימר שלנו, חובבי ההליכה מגלים את הקרבה למסלולי טיול מרתקים כמו נחל אוג וואדי קלט, הם יוצאים לטיולי ג'יפים וטרקטורונים מהאתרים הסמוכים לנו ומבינים שיש להם המון מה לראות סמוך כל כך למרכז הארץ והם חוזרים ומגיעים אלינו שוב", מספרת פנינה.

לרווחת המבקרים, מוסיף זאב, נמצאים בסמוך בית תה הפתוח בשעות הערב ומגיש ארוחות קלות. בצומת אלמוג שבמרחק חמש דקות נסיעה ניתן ליהנות משירות של בית קפה מרשת 'קפה קפה' ומסעדת "הצ'אנס
האחרון" ובמעלה אדומים הסמוכה שפע מסעדות לבד מהפיצרייה והצרכנייה שבישוב מצפה יריחו עצמו.

למעוניינים מבין המבקרים ממוקמים במצפה יריחו בתי כנסת המותאמים למגוון העדות ובכל שעות היממה וכך גם שיעורי תורה שונים הפתוחים לאורחים.

_____________________________________________________________________________

 

שלווה במצפה

שלווה במצפה

שלווה במצפה מול נופי בראשית ביישוב מצפה יריחו במרחק נגיעה מירושלים סוויטות מדהימות אשר עוצבו ותוכננו באהבה מיועד לזוגות היודעים להעריך יופי נוחות והנאה


טל:  050-8454780
מייל: pnina1zeev@gmail.com
אתר: www.shlvabamitzpe.com

 

 

 


מאמרים נוספים


 

שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים  

הצ'אנס האחרון

 

 

    
הגיוני- אימון אישי וייעוץ ארגוני בגישה יהודית
בנה ביתך - מחלום למציאות
שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים
תמרים ונהנים! מתכון לתמרים ממולאים ממסעדת "הצ'אנס האחרון"

נגמרו התירוצים - אחרי החגים זמן לדיאטה
צביה אפרתי

לחמם את הבית בזול
טיפים קצרים מבית PolarAir

רינה ג'וי מדגימה כיצד הופכים עוגת דבש פשוטה לעוגה חגיגית  
 

 

       

כתוב תגובה