מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

איך מתמודדים בצורה חיובית עם דייט מעצבן?

 
יהושע רוביןאתם מתכוננים לפני, פיזית ונפשית, לדייט שסידרה לכם הדודה, מתאמצים לבוא במיטבכם, אבל אז במהלך הדייט פתאום יש איזה התנהגות מוזרה או מעצבנת של הצד השני.
להתעלם, להמשיך הלאה ולתת לזה סיכוי או לסיים באותו רגע את הדייט ולהעלות פוסט בפייסבוק על הפגישה ההזויה שהיתה לכם?!

 

על איזה סוגי התנהגויות אני מדבר?
הנה רשימה של התנהגויות מעצבנות בדייטים שהושמעו בעת המפגשים שלנו לאימון למציאת זוגיות:

 

איחורים, איחורים, איחורים- חלקם בלי להודיע, בדיחות קרש, בדיחות על חשבון אחרים, דיבור לא יפה על דייטים/ קשרים קודמים, דיבור רק על עצמ/ה וחוסר התעניינות בצד השני ועוד...

לצערנו הרשימה עוד ארוכה. כמעט בטוח שאתם יכולים להוסיף דוגמאות משלכם.

אז מה עושים?
כשפוגשים מישהו חדש רוצים שזה יצליח, אך עם זאת צצות לעיתים התנהגויות מעצבנות מהצד השני.
האם להתעלם ולהתמקד בטוב או לסיים את הקשר
?
זו דילמה.

 

בואו נלמד מהמקרה של חני (שם בדוי) :

"הייתי מנסה להתעלם מהתנהגויות מעצבנות של הבחורים איתם יצאתי, שכללו הגעה באיחור, תיכנון דייטים משעממים, לבישת בגדים מרושלים ועוד..
חשבתי שאוכל להתמקד בתכונות הטובות שלהם ולהתעלם מהתופעות המעצבנות.
הייתי נפגשת איתם כמה פעמים, אבל למרות שהייתי מנסה להתעלם, היו התנהגויות שפשוט ממש לא אהבתי, אז הייתי מסיימת את הקשר.

לאחר שעברתי קורס אימון והכנה לדייטים, הבנתי שהתעלמות מהתנהגויות לא רצויות היה דפוס התנהגותי אצלי שהתחיל אצלי כילדה, בהתמודדות מול כעסים מצד אבי.

הבנתי גם שהתעלמות שלי לא פותרת שום דבר, רק מדחיקה ויוצרת שרשרת רגשות שליליים מודחקים של חוסר סיפוק, חוסר התחשבות מהצד השני ועוד.. כל זה אף פעם לא הוביל את הקשר למקום מוצלח שיכל להתפתח ולגדול.

בקורס האימון למציאת זוגיות התאמנו להתמודד עם המציאות ולא להתעלם ממנה, איך להעלות לשיחה עם הצד השני נושא שמציק. האימון חיזק בי מאד את הבטחון שקשר שיש בו התנהגויות לא רצויות אינו אבוד מראש. אפשר יחד לעבוד על עניינים מציקים וכך לבנות קשר איכותי ויציב שיכול להוביל לחתונה.


לפני דייטים יכולתי לדבר עם יהושע ולקבל ממנו טיפים וחיזוקים קטנים שהיו לי משמעותיים מאד.

ב"ה בעקבות האימון, כשהכרתי את בעלי, ידעתי להתמודד עם מה שכן הפריע לי. הוא מצידו התחשב ברצונותיי ואני כמובן לא ציפיתי שיהפוך להיות מושלם. ברור גם שאני באותה מידה התחשבתי ברצונותיו, עבדתי על מה שאצלי שהפריע לו, ויחד מצאנו את החיבור הנכון לנו וזכינו חיים משותפים".


לסיכום:

כאשר יש התנהגויות שמפריעות לכם במהלך דייט, כדאי לנסות להעלות אותם ולדבר עליהם בעדינות. הדיבור על מה שמפריע אחד לשני (אפילו מבלי לפתור הכל) תיצור פתיחות חיובית. פתיחות זו תשפיע לטובה על סיכויי הצלחת הקשר ותבנה קומה של שיתוף וחיבור ביניכם. 


 


יהושע רובין

יועץ ומאמן קורסים למציאת זוגיות. 

טלפון: 
055-9780805

 

אתר:  www.yehoshuarubin.com

מייל:  yehoshuarubin@gmail.com

 


תגובות                                                                                                               | כתוב תגובה

   מאמרים נוספים

          
מקסימום פינוק ונוחות ביישוב אש קודש הילדים חולים? לא להלחץ, זה דווקא סימן לבריאות "בלעדייך- אני בעצם כלום" זוגיות מהסרטים מה הקשר בין סוג דם לתזונה? עשה זאת בעצמך: ניקיון ורענון שטיחים וספות בד