מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

מחזמר חדש לנשים! ’ספור הכוכבים- מסעם של אברהם ושרה’

 

  

תאטרון רוממות מאיר את השנה ה-13 שלו עם הפקה מנצנצת חדשה – סְפֹר הַכּוֹכָבִים – מסעם של אברהם ושרה
יותר משבעים נשים וילדות, מופיעות ותיקות וחדשות כאחת, יעלו על הבמה במחזמר מקורי זה.

 

סְפֹר הַכּוֹכָבִים הוא סיפורם המרגש של אברהם ושרה, אביהם ואמם של העם היהודי, שדחו עולם של אכזריות ועבודת אלילים, עזבו את ביתם באומץ, ונסעו אל עבר הלא-נודע כדי ליצור עולם של טוב לב ושל אמונה באל אחד.

הרצון לספר את סיפורם ההרואי של אברהם ושרה הוא אתגר. השחקניות מגלמות דמויות רבות. למעשה, יותר משלוש מאות תלבושות מופיעות בהצגה. מעצבת התלבושות המוכשרת, יונית סינגר, ביצע באופן מונומנטלי משימה זו.

כל מי שקשור למסעו של אברהם נוכח – עובדי אלילים, מלכים רבי עוצמה, רועי צאן מסוכסכים, נפשות מסורים, עמים לעגנים, רקדניות, עצי דקל רוקדים, אנשי חצר ואספסוף, ומקהלה שמייצגת את קולם של מלאכי האל.

 


את סְפֹר הַכּוֹכָבִים כתבו והלחינו שרון כ"ץ ואביטל מקלס, עם עיבוד מוזיקלי יוצא דופן מאת עמית בן-עטר. זהו המחזמר הרביעי שכ"ץ הייתה שותפה בכתיבתו, והראשון שעבורו חיברה לחנים מקוריים, וזהו המחזמר הראשון שמקלס הייתה שותפה בכתיבתו ובהלחנתו. נוסף על היותה שותפה ביצירת סְפֹר הַכּוֹכָבִים, אביטל מקלס מככבת כאברהם אבינו. כ"ץ מגלמת את עבדו הנאמן, אליעזר.

לפני כן, כ"ץ הייתה שותפה בכתיבתם של ההפקות המרהיבות אסתר וסודות חצר המלך, נוח! עלה על הגל! וכן רות ונעמי בשדות בית לחם. כל אחד מההפקות התנ"כיות הללו נכתב בשיתוף עם ארלין צ'רטוב וטובי קליין גרינוולד. המלחינים היו רבקה אפשטיין ומיטש קליימן, בהתאמה.

.

גרינוולד אף כתבה את שופטת! שירת דבורה עם יעל וליאר (מוזיקה מאת מיטש קיימן), וכן את על הגבורה, שהציג שירים נבחרים מן ההצגות הקודמות.קהל של 40,000

במהלך 13 השנים האחרונות, תאטרון רוממות הופיע לפני יותר מ-40,000 נשים בתאטרון הבית שלו בגוש עציון, וכן בגוש קטיף, בקדומים, ברעננה, בקריית ארבע, בירושלים ועוד.

בעבר, תאטרון רוממות תרם כספים לנפגעי טרור והוא אף העניק סביבה תומכת לצוות השחקניות שלו בתקופות מתוחות במהלך העשור האחרון. ההפקות התנ"כיות של תאטרון רוממות קצרו שבחים על דפי עיתונים ובפי צופים באומרם שמחזות הזמר הללו מעצימים את האישה היהודית ואת הקשר אל המסורת ואל הארץ.

 

      


תאטרון רוממות הוא פרי יוזמתה של שרון כ"ץ, המחברת השותפה ליצירת סְפֹר הַכּוֹכָבִים,שהגתה את הרעיון כדי לתת מענה אמיץ לאינתיפאדה השנייה. התאטרון משמש גם היום כדי לרומם את רוחן של נשים ברחבי העם.

זוהי הפעם החמישית שכ"ץ פועלת כמפיקה במחזמר של תאטרון רוממות, הפעם יחד עם נועה חוריץ.

את סְפֹר הַכּוֹכָבִים מביימת טובי קליין גרינוולד, אשר ביימה את כל ההצגות הקודמות. גייל ברמן היא המנהלת המוזיקלית ושרה אורנשטיין היא הכוריאוגרפית.
Biblicool("תנ"כי גזעי") הוא הקו המנחה של התלבושות והתפאורה בסְפֹר הַכּוֹכָבִים, ואזכור מיוחד מגיע ליונית סינגר, אחראית התלבושות, ולעדינה מארק, אחראית התפאורה.


לרכישת כרטיסים מקוונת: www.raiseyourspirits.org

 תאטרון רוממות  Raise your spirits

לפרטים על קבוצות והסעות 054-9448249
לשאלות אחרות  052-560-2200

עקבו אחרי תאטרון רוממות בפייסבוק

 


תגובות                                                                                                               | כתוב תגובה
 


  מאמרים נוספים

  

     

מדריך מקוצר להתמודדות עם תקיפות סכין ( ל"ע)

להוציא את הילד שבך... גיבוש של שוקולד

עבודה או פינוק? מהי תפיסת הזוגיות שלנו

על העור ומניעת נזקים- גם בחורף!

איך מתמודדים בצורה חיובית עם דייט מעצבן?