מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

"ההשראה שלי היא הבריאה"


מאת: אמילי עמרוסי. פורסם לראשונה בעיתון "ישראל היום"

ריקי אוגול (43) היא אם לשישה מתגוררת ביישוב בצפון בקעת הירדן ועושה מוסיקה • "הכתיבה שלי אינטואיטיבית," היא אומרת


"רוצה לשמוע"?, היא עונה לי כשאני שואלת אותה בטלפון על השיר החדש, ומייד לוקחת את הגיטרה ומתחילה לשיר. "לא אלך לריאליטי. אני לא צריכה תוכנית שתבחן אותי. אני הרי בוחנת את עצמי בכל פעם מחדש כשאני מתקשרת למתנ"ס כלשהו, שרה להם בטלפון, והם מזמינים אותי להופעה. אני סוגרת ככה ארבע הופעות בחודש. בכל יום אני שרה דרך הטלפון לנשים שצריכות זריקת שמחה."

השימוש המפתיע של הזמרת הדתייה ריקי אוגול (43) בטלפון מסתדר היטב כשמתבוננים במפת הארץ. היא מתגוררת ביישוב האקולוגי רותם שבצפון בקעת הירדן, חצי שעה מבית שאן סיטי.

בגיל 30 למדה לראשונה לנגן בגיטרה ("ההשכלה המוסיקלית שלי מסתכמת ב-11 שיעורי גיטרה"). רק אחרי לידת הבן השישי (!) נכנסה לראשונה לאולפן הקלטות. הדיסק "שיר למענך" יצא ב-2007; שנה אחריו הגיח "שקופה"; וב- 2009 הקליטה את "איפה את בעולם". עם אפס פרסום, נמכרו כ- 1,000 עותקים מכל דיסק. ההופעות שלה מיועדות לנשים בלבד. השירים המוקלטים - לכולם. "גבר יכול לשמוע אותי שרה כל עוד אני לא עומדת מולו. לפי רוב הפוסקים אם אין תמונה שלי על עטיפת הדיסק והקול עובר דרך חשמל, אין בעיה הלכתית".

 

כשאת חוזרת בתשובה, עם מטפחת ענקית על הראש, שישה ילדים בבית ומתגוררת בקצה העולם, נחיתה בתוך הפלייליסט נראית חלום רחוק. אבל היא יוצרת בעקשנות: כתבה והלחינה יותר מ- 250 שירים, כותבת ספרי ילדים ("קשת של צבעים" שלאחרונה הפך למופע לילדים). "האם אני מצליחה להתפרנס מהאמנות? כן, כי אני מאוד צנועה. אני קונה בגדים יד שנייה, בבית אנחנו אוכלים רק צמחוני, ממחזרים כל מה שאפשר, חיים בשמחה ובפשטות".

שיר למענך


כשהיתה בת 30 חדרו קרישי דם לריאותיה. היא עברה ניתוח קשה ונכנסה למוות קליני. "ראיתי שלושה אנשים לבושים לבן שאמרו לי שבאו לקחת אותי. התחלתי ללכת איתם, שלווה מאוד, ואז נזכרתי שיש לי ארבעה ילדים וביקשתי לחזור אליהם. כשהתעוררתי הדבר היחיד שאמרתי לבעלי היה 'הם החזירו אותי'. אחרי שבוע התחלתי לנשום בכוחות עצמי. כשהגעתי הביתה התחלתי לשמוע שירים בראש. שמתי את האצבעות על הגיטרה ופתאום יצא שיר. לפני כן לא עשיתי מוסיקה. אין לי מושג איך זה הגיע אלי".

היא יוצרת פופ ורוק רך. חלק מהשירים אפשר לשמוע ביו-טיוב ואת הדיסקים אפשר להזמין בעמוד הפייסבוק שלה. "אני לא שומעת מוסיקה של אחרים כי הכתיבה שלי אינטואיטיבית ואני חוששת שמנגינות אחרות ייכנסו בי. אני שומעת את השיר בראש ומורידה לדף. ההשראה שלי היא מהטבע, מהבריאה".

 

 

 


 

שיר למענך - ריקי אוגול


טלפון: 052-8484936
אתר: http://rikiogol.wordpress.com/
מייל: rikioshir@gmail.com

שיר למענך

 

 

 


תגובות כתוב תגובה

  
1. הופעה
ריקי יקירה. הגעתי להופעה שלך בהר חומה. ההופעה היתה מרגשת, מצחיקה, מעוררת. פשוט מומלץ מאוד !!!

ענת (13.5.14)2. כשהלב והאומנות משלבים חדרים
אז יוצא שבוראים יצירות נקיות שאינן תלויות בדבר. 
ריקי את אישה אמיתית ויוצרת בחסד. אצלך כל יום מתגלה גוון חדש. 

לי-את דנקר  (13.5.14)3. את השראה טובה
אמא לשישה ילדים, עם שירים מקסימים.. שמעתי ביו טיוב. אני מאחלת לך הרבה הצלחה. את השראה בעצמך.

שירה  (13.5.14)4. אני רוצה להיות מוקפת באנשים כמותך
קולך נעים ונשמע גם כשאת כותבת סטטוסים ברומו של עולם, אישה יפה, פנייך הם פני המדינה שאני רוצה לחיות בה

מלכי  (13.5.14)מאמרים נוספים


 

מרכז הילה
 

יהודית בן מנחם

 
רב שנתי

 

 

רחל ששון  

ג’קסון ושות’ עורכי דין ונוטריון

 

להעניק מתנה לעצמי 
מרכז הילה - נעמי לביא
להגיע ליחסים פתוחים עם ילדינו המתבגר - יהודית בן מנחם מכינים את הגינה לשנת שמיטה- חשיבות התבססות דווקא על צמחים רב שנתיים משה שקלנובסקי  אם הבנים שמחה על אימהות ודרכי רפואה איך לוודא שצוואתך אכן תימצא עם פטירתך? ומהו "טופס אריכות ימים"?