מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

להעניק מתנה לעצמי


"אני רוצה לתת לעצמי טוב ולהתחבר לעצמי"

מאת נעמי לביא

מרכז הילה


כך התחילה השיחה עם אישה מקסימה זו שהגיעה אלי בהיריון עשירי .כל לידה עבורה היה שיעור בפני עצמו ועכשיו רצתה משהו אחר!

האם יש לי מה לחדש לאישה יקרה זו?! תהיתי לעצמי

כל דבר שהוא חדש עבורינו יכול לגרום לנו לחשש מסויים לגביו .כאן כבר במפגש הראשון ראיתי את ההתרגשות בעיניה. היא נהנתה מהתנועתיות שאפשרה לה  להתחבר לגוף. היה מדהים לראות איך כל מפגש היה עבורה העמקה של התהליך. היא ציפתה כל השבוע ליום המיוחד שהיה רק בשבילה. בכל מפגש כאשר הוספנו עוד חלק של "ריקוד הלידה"* היא שיתפה בתחושות שהתנועות העלו בה ומה זה נתן לה . סיפרה על השינוי שהיא מרגישה בגוף .היו גם מקומות בהם היא  הזילה דמעות של שחרור וניקוי.

יום אחד קיבלתי טלפון ממנה והיא רצתה לספר את סיפור הלידה שלה. הקשבתי לכל מילה. "כשהגעתי אליך פרסתי את ידי לקבל טוב ברגע שפתחתי את עצמי לטוב שפע של טוב זרם אלי. ממש אהבתי צעדי הדב מהריקוד! הם נתנו לי תחושה של בטחון עצמי. הרגשתי שאת איתי והתמיכה והמילים הטובות חיברו אותי חזרה למה שאני יודעת.

הריקוד אפשר לי לאהוב את עצמי ולחבק את עצמי. נתן מקום רך לעצמי לנוח והמון מקום לקבלת כלים. עזר לי לשחרר. כל שלב בלידה קיבלתי מתנה. הרגשתי שעטפו אותי. התרגול אישר לי להשתמש בקול ממקום העמוק בתוכי ,כמו נהמה של לביאה. הרגשתי שאני בשליטה."

אני מקשיבה לסיפור שלה וצמרמורות בכל גופי. אני זו שקיבלתי מתנה נפלאה !

”ריקוד הלידה"* בשיטת דרך בריאה הובאה לעולם ע"י סלעית אלאור-אישה מיוחדת שכדאי להכיר. הריקוד היא רצף של תנועות שמכינות את הגוף לקראת הלידה. נשים מרגישות יותר גמישות לאחר התרגול .אנו מחזקות נתמכות ע"י הידע הנשי הקדום שיודע ללדת ורק צריך להזכיר לו. וזה בדיוק מה שהריקוד עושה! הנשים מרגישות יותר מחוברות לגוף שלהן. הן מקבלות את הביטחון להקשיב לגוף ולבחור את מה שנכון עבורן באותו רגע. לתת אמון בגופן ולזרום .

דווקא התרגול מאפשר להן לשחרר את השליטה ומצד שני הן מרגישות בשליטה.
איך זה מסתדר?! שחרור ושליטה....


יש הבדל בין שליטה ממקום של פחד לאבד שליטה לבין שליטה ממקום של בטחון עצמי ואמונה ביכולות של הגוף. אישה שחוותה טראומה של איבוד שליטה בלידה הראשונה מאוד התחברה ל"ריקוד הלידה"* ובלידה השניה היא הגיעה לאותה נקודה בה איבדה שליטה .היא הרגישה את הנפילה אך הפעם החליטה לא לאפשר לזה לקרות שוב .

"ריקוד הלידה" מאפשר לאישה להעמיק. בתרגול יכולות להעלות זכרונות או תחושות מלידות קודמות וזה המקום לשתף בהצפת הרגשית. הלידה מושפעת ישירות ממצב הרגשי בה היא נמצאת. אישה שמודעת לתחושות האלו תוכל להתמודד איתם כיוון שהן לא זרות לה . הם פחות יפחידו אותה. הצפה הרגשית במפגשים מאפשר לנשים לשחרר את התחושות מאשר ולהדחיק אותן .היא מרגישה שעוטפים אותה ויש לה תמיכה חיובית ונשית.

זוהי גם הזדמנות נפלאה להתחבר לעובר שלכן. למצוא כמה דקות שקטות ביום ,ללטף את בטן ולדמיין את תינוקך שוחה במים החמימים ואת עוטפת ומחבקת את תינוקך האהוב.


 

   
 
   
 

 
                                                                                                                                                                 
 
 
מרכז הילה

מרכז הילה

הכנה ללידה, ליווי ותמיכה בלידה, "ריקוד הלידה", עיבוד תהליך הלידה, טיפולים מגוונים לריפוי הגוף וטיפולים רגשיים.


נעמי לביא
כנסו לאתר: 
http://mercazhila.weebly.com/
טלפון: 052-7203378
דוא’’ל: naomi189@gmail.com

 

 

 


תגובות כתוב תגובה

  

מאמרים נוספים


 

נעמי וולפסון
 

יהודית בן מנחם

 
חצר הגפן

 

 

דורון המנעולן  

לצאת מהריבוע

 

מרחק, נגיעה
סוד האינטימיות- מבט יהודי
נעמי וולפסון
להגיע ליחסים פתוחים עם ילדינו המתבגר - יהודית בן מנחם מה הקשר בין תורת הנפש שבחסידות לתורת הרב קוק, פרחי באך, תרפיה באמנות, שיאצו, פסיכודרמה? דורון המנעולן-  מה לעשות לפני שקוראים למנעולן איך מפקח בניה חוסך לי, הלקוח, בכסף ובשקט נפשי?!
לצאת מהריבוע