מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

נמצאים לפני בנייה/ שיפוץ חדש? חומר למחשבה


"על טעם ועל ריח אין להתווכח" היא אמירת חז"ל הקובעת עובדה, שהרי כל אחד גם אם לא הצליח לממש את רצונותיו, רואה את ביתו בחלום או במציאות כמקום היפה ביותר שבו הוא רוצה לבלות את שעותיו.
נפגשתי לשיחה עם קרן, בוגרת החוג לאדריכלות ועיצוב פנים באוניברסיטת אריאל שבשומרון, אשר יצאה לדרך עצמאית בשנת 2009 לאחר שנים של ניסיון במשרדי אדריכלים מהמובילים בארץ.


 

keren-or אדריכלות ועיצוב פנים

 

איך את ניגשת לתכנון חדש?
הצרכים של הלקוחות משתנים ללא הרף ולכן התפיסה של תכנון בית "לכל החיים" פינתה את מקומה לתכנון שיכול להשתנות תוך התאמה לטכנולוגיה מתקדמת ולאסתטיקה שונה.
ה"אני מאמין" שלי דוגל במינימליזם, פשטות צורנית, הדרך הנכונה בעיני ליצירת אדריכלות טובה מגיעה מתוך סינתזה בין מיקום המבנה והקשר לסביבתו.
המרכיב האנושי (הדייר/המשתמש) וההתאמה לאקלים אלה הן נקודת המוצא מהם צומח המבנה.
בעבודתי אני מתייחסת לחלל, תאורה טבעית, טופוגרפיה, דקדקנות בפרטים ושילוב בין אדריכלות ותכנון פנים וחוץ.

 

יש לך סגנון עיצוב מסוים?
האג'נדה שלי היא שאני לא מתכננת בית לעצמי, אלא עבור לקוחותיי, ולכן אני לא כופה את טעמי האישי, ומשתדלת לממש ללקוחות את החלום. כאשר לקוח מבקש דבר שאינו לטעמי אני אראה לו אופציות אחרות ואנסה לשנות את דעתו מבלי לשנות את טעמו.
נקודת המוצא שלי היא להקשיב לצרכים של הלקוח, להבין מה הוא רוצה ולדעת על מה הוא חולם, אני מביאה את הידע והניסיון שלי ומשלבת אותם בתוך החלום של הלקוח. 
יש כמובן גם את הלקוחות שלא יודעים מה הם רוצים ואז אני מציגה להם מגוון של פתרונות עיצובים.
היו לנו גם לקוחות שסמכו עליי בעיניים עצומות - כיף לעבוד עם לקוחות כאלו. 
 

מה לדעתך היתרון שלך בהשוואה למעצבים אחרים
אני חושבת שמעצב צריך להיות לפעמים כמו פסיכולוג, הוא צריך לדעת להקשיב ללקוח, הוא צריך לגשר בין בני זוג, הוא צריך להבין בדיוק מה הלקוח רוצה, גם אם הלקוח לא יודע לנסח את זה בעצמו.
אני יודעת להקשיב ומצליחה לגשר ולמצוא פתרונות לשביעות רצון הלקוח.
בנוסף, ללקוח חשוב הזמינות של המתכנן וזה היתרון שלי.
 
ומבחינת נושא השכר טרחה, הנושא הרגיש ביותר, איך את מתנהלת מול הלקוחות?
שכר הטרחה שלי בהשוואה לשוק הוא נגיש ויש לי מספיק ניסיון כדי לתת הערכה ראשונית שכוללת גם את ההוצאות על השיפוץ עצמו. אני גם יודעת עם אלו ספקים כדאי לעבוד במסגרת מגבלות התקציב. יש הרבה זוגות צעירים שמגיעים אליי עם תקציבים ממש קטנים, ואני אדע להפנות אותם לספקים שמתאימים להם במסגרת התקציב
.
 

האם את מרגישה שהשוק פרוץ מבחינת השכר לאדריכלים ומעצבים
בהחלט כן, השוק מאוד פרוץ. הצעות המחיר יכולות לנוע מ: 6,000 ₪ ל: 50,000 ₪ וזה גורם ללקוחות להיות מאוד מבולבלים. אני כמובן משתדלת להסביר ללקוחות שההבדל בין הצעות המחיר נשען על מקצועיות, ידע  וניסיון שמונעים מהם הוצאות מיותרות, על תיקון טעויות וכמובן עוגמת נפש, ובסופו של דבר הלקוחות מבינים.כשבוחרים מעצב חשוב לבחון, מעבר לסכום שכר הטרחה שהוא דורש, את הידע שלו, ההסמכה, המקצועיות, הניסיון... וכמובן שתהיה כימיהטובה.
 
את מוכנה לספר על שכר הטרחה שאת גובה
שכר טרחה, הוא לא מוצר מדף וכל פרויקט מתומחר בהתאם לנתונים. אני לא מתביישת בשכר הטרחה שאני גובה. אני יכולה להגיד ששכר הטרחה שלי יכול להתחיל מ-6,000 ₪ והכל תלוי בגודל העבודה.
אני משתדלת שלא יהיו שטחים אפורים בהצעת המחיר שלי, הכול מתומחר וברור. הלקוח יודע בדיוק מה הוא הולך לקבל עבור השכר שהוא משלם.
 
יש לך טיפ עבור אלו שנמצאים לפני בנייה/שיפוץ חדש
הטיפ שלי הוא לעשות תכנון חכם בשלב מוקדם ככל האפשר. אם זו דירה מקבלן אז בשלב שהדירה "על הנייר"  חשוב לתכנן את הכול מראש, לקחת בחשבון גם חלוקת חלל, גם תכנון חשמל ואינסטלציה, גם הנמכות גבס ומיזוג ואפילו לתכנן את גודל ומיקום הריהוט בשלבים מוקדמים, מכיוון שהדירה היא נדבך על נדבך... היא מורכבת משכבות והכול משפיע על הכל. תכנון מוקדם חוסך הוצאות מיותרות.
ואחד הדברים החשובים, תמיד תבחרו לעבוד עם מי שיש לכם איתו כימיה.
 

 

keren-or אדריכלות ועיצוב פנים

 


  

  
keren-or אדריכלות ועיצוב פנים

מייל: kerenor.arc@gmail.com
טלפון: 052-4767447

keren-or אדריכלות ועיצוב פנים

 


 

 


תגובות כתוב תגובה
 
מאמרים נוספים


 

נמפיאה
 

שיר למענך

 
רב שנתי

 

 

רחל ששון  

צימר השומרון

 

תכנון והקמת גינה- שלבים מרעיון לביצוע
נמפיאה משתלות בע"מ
"ההשראה שלי היא הבריאה" - שיר למענך ריקי אוגול מכינים את הגינה לשנת שמיטה- חשיבות התבססות דווקא על צמחים רב שנתיים משה שקלנובסקי  אם הבנים שמחה על אימהות ודרכי רפואה נוף, אוויר ואווירה: צימר חדש בשומרון