טחנת קמח "מנחת הארץ" 

קמה בשנת 2007 ביישוב שדה אליעזר בצפון, במחשבה לייצר קמח איכותי מחיטה הגדלה בארץ שיהיה זול ולא ייצור תעשייתי, קמח שייטחן באבניי ריחיים כמו פעם בפשטות בלי תוספים בלי קונצים (פירוק והרכבה מחדש של החיטה, בלי להוציא הנבט כדי שיהיו חיי המדף ארוכים יותר) רק החיטה כמות שהיא, האמת שלא ידענו כלל למה אנו נכנסים.

בהתחלה היה קשה למצוא חיטה רגילה כי מוכרים אותה רק בטונות, אז הצלחנו למצוא חיטה אורגנית, וללמוד הטחינה תוך כדי עבודה.
 

לאחר מכן הצלחנו למצוא חיטה לא אורגנית ושמנו לב שאין בה אפילו חרק אחד בניגוד לאורגנית שהיו כמה בכל שק, התחלתי בירור מדוע ולמה, (אף על פי שהיה הרבה יותר נוח לטחון בלי צורך לנפות החיטה לפני) וגיליתי שכל חיטה לא אורגנית כשזורעים אותה, טבולה בחומר נגד עכברים שלא יאכלו אותה בשדה, במהלך הגידול מרססים בכל מיני ומיני חומרים, ולאחר הקציר מרססים אותה בממגורות בגז על מנת שלא יגיע שום חרק, נדהמתי להבין שהייצור הקטן הזה לא אוכל מה שאני מוכן לאכול, ופשוט שאינו בריא לי. אז החלטתי שאני טוחן רק קמח אורגני.

 
 
בהתחלה טחנתי קמח לחברים שהתחילו לאפות מקמח מלא, ולאט לאט מפה לקיבה ולאוזן השמועה רצה, והתחלנו לשווק לכל מיני מקומות בארץ. בינתיים התפתחנו והתחלנו לטחון כל מיני דגן וגם קטנית (אפשר לראות ברשימת המוצרים).

המטחנה גדלה והיום אנו משווקים בכל הארץ אבל בייחודיות של עסק קטן ולא תעשייתי, הטחינה נעשית באהבה גדולה מאד גם לקמח וגם למקצוע בהבנה עמוקה שאנו מתעסקים עם 
תבואתה של ארץ ישראל 
ועם המזון הבסיסי ביותר של האדם.
 
היום אנו ממוקמים בחדרה באזור תעשייה הדרומי.

משתדלים לטחון
 קמח איכותי מזרעים מובחרים
 ולהתחרות במחירים של הקמח הרגיל (לא האורגני) וגם בטחנות הענק.
 
 

_______________________________________________________________________________________________________