מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

מה לעשות לפני שקוראים למנעולן?


"טוב שכן קרוב מאח רחוק"- לפחות כדי להשאיר אצלו את המפתח הרזרבי.
אבל יש עוד לא מעט דברים שכדאי לדעת ולעשות כדי להימנע מלהינעל בפנים. 

 

מאת קובי ליברמן - ynet

 

גם אם השקעתם בצילינדר, התקנתם מערכת אבטחה משוכללת שכוללת מצלמות אבטחה ודלת עם אינספור בריחים - ייתכן שבסוף יתברר ששכחתם כמה פרטים קטנים. מה אפשר לעשות היום כדי לא להינעל בחוץ מחר?

שנייה אחת של חוסר תשומת לב עלולה להשאיר אתכם בצד הלא נכון מאחורי הדלת שנטרקה - וההשלכות לא נעימות כשמדובר בדלתות שבהן ידית קבועה (עגולה או ריבועית) מהצד החיצוני. אם בטעות גם השארתם מפתח בחור המנעול בצד הפנימי, אפילו הרזרבי שהשארתם אצל השכנה לא יעזור ותאלצו להזמין מנעולן שיפרוץ עבורכם את הדרך הביתה.

מה אפשר לעשות על מנת להימנע מהמצב המביך והמתסכל הזה? מנהל טולמאן מנעולים בע"מ, מסביר: "כדאי להחליף את הידית הקבועה לידית נעה. זו עבודה זולה יחסית. בדירה שכורה ניתן לקראת תום החוזה להחזיר את הידית הקבועה".
 

 סכנה בדלת הנטרקת 

 

כמובן שלעולם אין להחביא מפתח מתחת לשטיח הכניסה או בארון החשמל - הפורצים מכירים את המקומות האלו בדיוק כמוכם.

כדי לא להינעל מחוץ לבית כשהמפתח בצד הפנימי, ממליץ ברוכים על צילינדר בעל מנגנון פרפר, מנעול שבצד הפנימי שלו במקום חור מנעול יש מפתח קבוע. מנגנון זה מאפשר הכנסת מפתח בצד החיצוני, מפחית את סכנת השבירה בתוך חור המנעול, ויעיל יותר במקרי חירום שכן הוא תמיד זמין וכך הדייר יכול להימלט מהדירה בזריזות.

 

כאשר מפקח בניה או מנהל פרוייקט מנהל מכרז מהסוג הזה המחירים שהקבלנים יציעו יהיו מאוד תחרותיים, חשוב לציין שבזכות הפירוט המדוייק של ביצוע העבודה לא ישאר מקום לקבלנים להוריד מאיכות הביצוע או מהמפרט הטכני. מה שנקבע מראש זה מה שיבוצע בפועל. ותהייה שקיפות מלאה מול הקבלנים.


 נעולים בפנים 

מנעולנים מספרים כי חלק ניכר מהקריאות מגיעות דווקא מאנשים שננעלו בתוך הבית. לרוב לא לוקחים לחדר האמבטיה או השירותים את המכשיר הסלולרי אבל המומחים ממליצים לעשות זאת ליתר בטחון. אין לדעת מתי תזדקקו לעזרה.

 

כמו כן כדאי לזכור שאם אתם לבד בבית אין צורך לנעול את הדלת ורצוי לא לסגור את המנעול העליון של הדלת הראשית או להשאיר בחוץ את המפתח, על מנת לא להקשות על הפריצה אם תינעלו באחד החדרים.

 
 סכנת הינעלות מבפנים 
 
אם נקטתם צעדים על מנת לא להיתקע אך בכל זאת משהו השתבש, לא יהיה מנוס מלהזמין מנעולן. יפעת צימרמן, סמנכ"ל בחברת המקצוענים, הסבירה: "נושא הסמכת בעלי המקצוע פרוץ בישראל. אמנם המשטרה מנפיקה אישורים לעיסוק כמנעולן, אך אין חובה חוקית להיות בעל אישור כזה על מנת לעבוד בתחום. על הצרכנים להזמין אך ורק מנעולן בעל אישור כזה ולדרוש את הצגת התעודה עם הגעתו".
 

 

כשעוברים לדירה חדשה או לאחר פריצה לבית חייבים להחליף את המנעול בדלת הכניסה, אולם יש לא מעט תקלות פשוטות יותר שלא מחייבות טיפול כזה. עם מעט תשומת לב אפשר להימנע מטיפול יקר ולחסוך כסף.בעיה של מפתח שקשה לסובב במנעול, למשל, יכולה להעיד על הברגה שהשתחררה בתוך המערכת. הידוק שלה יכול לפתור את העניין. אפשרות נוספת היא הצטברות לכלוך בחור ברצפה שאליו נכנסת זרוע הפלדה. אם קיים מנגנון כזה בדלת, ניקוי החור יפתור את הבעיה באופן מיידי.


 

בעיה של מפתח שמסתובב "על ריק" תעיד ככל הנראה על פגיעה בגלגל שיניים או בקשר שבין ה"תוף" במנעול לבין גלגל השיניים של הצילינדר. במקרה כזה רוב הסיכויים שיש צורך במנעולן שיחבר את הקשר שנותק, אך לא בהחלפת המנגנון כולו.

בנוסף ממליץ ברוכים על שימון הצילינדר פעם בחצי שנה, באמצעות WD-40, על מנת להפחית את הסיכוי לתקלות.

מה עוד אפשר לעשות כבר עכשיו על מנת לחסוך החלפת צילינדר בעתיד? פשוט לצלם את המפתח. "כיום מעט מאוד חנויות לשכפול מפתחות משכפלות מתמונה", מזהיר ברוכים, "ודאו שיש לכם איפה לשכפל בשיטה זו ליד הבית. בנוסף, יכול להיות שהתמונה לא תהיה איכותית מספיק והשכפול לא יצליח. קחו את כל הדברים האלו בחשבון".

 

צימרמן מזכירה: "גם הפורצים מודעים לטכניקות האלו לכן חשוב לנהוג באחריות - להקפיד לא להשאיר את הצרור מונח על השולחן במסעדה למשל, שכן גם הגנב יכול לצלם ברגע את המפתח, לעקוב אחריכם הביתה ולחזור ביום אחר כשאתם מחוץ לבית"

                                                                                                                                                                      _______________
 

  דורון המנעולן 

 

שרותי פריצה(בתים,מכוניות) מנעולנות של רב בריח-תיקון ואחזקה של מנעולים שיכפול כל סוגי המפתחות

 טלפון:  050-6731663
 דוא’’ל:  doronmanulan@gmail.com

 

 


תגובות כתוב תגובה

  

מאמרים נוספים


 

נעמי וולפסון
 

שלווה במצפה

 
חצר הגפן

 

 

heart  

לצאת מהריבוע

 

מרחק, נגיעה
סוד האינטימיות- מבט יהודי
נעמי וולפסון
שלווה על ספר המדבר - הצימר הראשון במצפה יריחו מה הקשר בין תורת הנפש שבחסידות לתורת הרב קוק, פרחי באך, תרפיה באמנות, שיאצו, פסיכודרמה? שרה פלד - יוצרת ומעצבת תכשיטי כסף לנשמה איך מפקח בניה חוסך לי, הלקוח, בכסף ובשקט נפשי?!
לצאת מהריבוע