ישוב בית חורון (חבל בנימין)

ד.נ צפון יהודה 90935
לשיתוף העסק

ישוב קהילתי צפונית מערבית לבירה, על ציר ירושלים - ת"א, דרך כביש מודיעין. הישוב נוסד בשנת 1977 (חנוכה התשל""ז). מתאפיין באוכלוסיה מגוונת. משפחות ותיקות לצד זוגות צעירים, דתיים וחילוניים, באווירה של שמירת המסורת-היהודית וכיבוד ערכי-היהדות."
במקום יש מוסדות חינוך ממלכתיים דתיים, מגיל שלושה חודשים ועד כיתה ו': מעון, גן ילדים, צהרון, בית ספר ממלכתי דתי וחוגי מתנ"ס (מתנ"ס מועצת בנימין). המוסדות משרתים את כל חברי הישוב וילדיהם.
בישוב יש פעילות של תנועת בני עקיבא לבני הנוער, מועדון נוער, שני בתי כנסת, מקווה טהרה, ספריה, מרפאה, שרות "טיפת חלב", מינימרקט, מבנה זמני לפעילות תרבותית, מגרש כדורסל ו"גני שעשועים" לילדים.
כמו כן, בישוב מצפור, הצופה אל נוף השפלה ומישור החוף וביום בהיר ניתן לראות את הים התיכון. המצפור קרוי ע"ש מתת רוזנפלד הי"ד שנרצחה בפיגוע בצומת הגוש. ביישוב ישנה נקודת תצפית נוספת הקרויה מצפה אוהד ע"ש אוהד קלאוזנר ז"ל שנהרג בבינת ג'בל במלחמת לבנון השניה. מתת ואוהד גדלו ביישוב.
בישוב פינת חי.

הישוב מתאפיין בארבעה איזורים:
איזור "הדס" - פרוייקט בתי אגודה ששופצו לקוטג'ים דו משפחתיים
איזור "אתרוג" - מגורים זמניים במבני קראוון
איזור "תמר" - גבעת ישוב הקבע
איזור "ערבה" - פרויקט "דרגות חורון"


מוסדות והנהלה

בישוב קיים ועד הנהלה נבחר, המנהל את ענייני הישוב הפנימיים ומייצג את הישוב בפני המוסדות, באמצעות מזכיר הישוב, מזכירה המארגנת את שרותי המשרד ועובדי תחזוקה - לתיקונם ותפעולם של המבנים והגנים.
בית חורון, כישוב קהילתי, מתאפיין בפעילות התנדבותית של חברים בוועדות השונות, התורמים לניהול הישוב ולהתוויית דרכו, ברוח עקרונות היסוד של בית חורון: סובלנות דתית וכיבוד ערכי היהדות. הוועדות הפועלות הן: ועד הנהלת הישוב, ועדת ביקורת, ועדת קליטה, ועדה מלווה, ועדת חינוך, ועדת בית הכנסת, ועד הורי בית הספר, ועד הורי ילדי הגנים, ועד הורי ילדי המעון.


קליטה

שלבי הליך הקליטה בבית חורון הינם:
מילוי טפסים מפורט, סיור מודרך בישוב, פגישת הכרות וראיון, "מבדקי פילת" ושבת ארוח.
הליך זה מתקיים על מנת לקלוט משפחות מתאימות לאופיו המיוחד של הישוב ולמען השתלבותם המהירה והמוצלחת בקהילה. אנו מקווים כי הנכם מכירים בחשיבות העניין - ומבקשים הבנתכם אם התהליך יארך מעבר לציפיותיכם.
עקרונות הישוב הקהילתי
נוסף למצוות יישוב ארץ ישראל, המדריכה אותנו בפעולותינו, אנו מתכוונים ליישם עוד כלל שנראה לנו לא פחות חשוב, והוא: אחדות עם ישראל.
אדיר חפצנו לראות בישובינו את עם ישראל על כל גווניו.
בהיותנו מודעים למגוון הדעות בנושא שמירת מצוות התורה, וברצותנו שכל המגוון הזה ימצא מקומו אצלנו, ובהרגשה של שלמות עצמית, נראה לנו כי עלינו לקבל את העקרונות כדלקמן:
המבוא לעקרונות אלה מהווה חלק בלתי נפרד ממנו.
בכל מוסדות האגודה, או הוועד, ופעולותיהם, יישמרו דיני ישראל.
יישמר חופש הפרט בדיעה ובמעשה, ההשפעה תיעשה רק בדרכי נועם. אין מקום לכפיה במסגרתנו בענייני דת.
צביון רשות הרבים ייקח בחשבון את מסורת ישראל, על מנת שלא לפגוע ברגשות הציבור.
כל תושב ראוי לנהל בתוך ביתו אורח חיים כראות עיניו, אך מקבל על עצמו את העיקרון של שמירת שבת ומועדי ישראל בפרהסיה בישוב בית חורון.
על מנת לאפשר לתושבים ו/או לאורחיהם גישה חופשית לישוב בשבתות ובמועדי ישראל, מוקצה לכך מגרש חניה מיוחד ("חניית שבת").חינוך

במערכת החינוך ביישוב על כל שלביה היא בפיקוח האגף לחינוך ממלכתי דתי: מהמעונות, גני הילדים, בית הספר.
תנועת הנוער לבני ובנות בית חורון הינה "בני עקיבא".
הורים לא ישלחו ילדיהם ללמוד מחוץ למערכת החינוכית הקיימת בישוב, למעט בהמלצת היועץ הפדגוגי של המועצה האזורית, מנהל בית הספר וועדת הישוב.
יצירת קשר עם ישוב בית חורון (חבל בנימין)
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר