ישוב בית חג"י (הר חברון)"

ד.נ הר חברון, מיקוד 90430
לשיתוף העסק

יישוב קהילתי דתי בדרום הר חברון עם נוף מרהיב ואויר הרים מרגיע, קהילה ותיקה וצעירה מתפתחת כל הזמן, על אם הדרך בין ירושלים לבאר שבע.
הישוב הוקם כאמור ע"י בוגרי ישיבת ההסדר "ניר" בקריית ארבע. על הקמת הישוב הוחלט אחרי הפיגוע ב"בית הדסה" בחברון בשנת התש"מ, פיגוע בו נהרגו 3 מתלמידי ישיבת "ניר" בקריית ארבע. חבריהם, תלמידי הישיבה החליטו להנציח את זכרם והקימו ישוב על שמם. חג"י הם ראשי התבות של שמות הנופלים: חנן, גרשון ויעקב.

אגב, במשרד הפנים ובשאר משרדי הממשלה קוראים לישוב "חגי" על שם חגי הנביא, פשוט כי זה השם שאושר ע"י וועדת השמות הממשלתית.אז למה בית חג”י?בית חג"י, ישוב שנמצא בחזית העשייה הציונית, גדל ומתפתח למרות כל הקשיים. הישוב מאפשר לכם "לרקוד על כל החתונות" גם חיים באיכות גבוהה וגם חלוציות אידיאליסטית חסרת פשרות.

בית חג"י קרוב מאוד לקריית ארבע וגוש עציון, ובמרחק סביר (35 דק') מירושלים ומבאר שבע.

בית חג"י בהיותו ישוב קטן יחסית ומשפחתי, מאפשר לכל משפחה לבוא לידי ביטוי ולהביא את תרומתה הייחודית לאופי הישוב. כל משפחה נוספת בישוב חשובה, ומבססת את אחיזתנו בקרקע.

בבית חג"י בתים על מגרש של כ- ½ דונם במחיר של 580 אלף ₪ . כאן תוכלו להגשים את חלומכם כבר עכשיו בלי לחיות חיים מטורפים של דאגה כלכלית, ובלי לשעבד את כל חייכם לבנק.

כאן תמצאו מרחבים פתוחים, את השקט של הטבע, הרחק משאון המכוניות והמולת המכונות. תמצאו כאן רחובות מטופחים ומוריקים, ומרחבים של נוף הררי עוצר נשימה.

בבית חג"י אנשים עם חיוך ושמחת חיים, חברה משכילה שעסוקה גם בצרכי ציבור ודאגה לכלל.

מערכת החינוך בבית חג"י היא מהטובות שניתן למצוא. פעוטון מושקע ואיכותי, גני ילדים עד כתה א'. מוסדות החינוך באזור (קריית ארבע, סוסיא ועתניאל) ידועים ברמתם הגבוהה.

מי שחשוב לו להיפתח למספר מוקדי תעסוקה ולימודים, בוודאי ימצא את מקומו בבית חג"י. הקרבה לירושלים ולבאר שבע, מאפשרת עיסוק במגוון המקצועות בשוק העבודה הישראלי, כל זה במרחק סביר מהבית.מה יש אצלנו?

יש כמעט הכל. בתי כנסת, אולם אירועים, קונדיטוריה, מגרש ספורט, פעוטון, גני ילדים, מקווה, מרפאה, גני משחקים, בני עקיבא, חוגים, שיעורי תורה, גמחי"ם ועוד. בנוסף, ישנם בקרית ארבע סופרמרקטים שעושים משלוחים לבית חג"י מס' פעמים בשבוע.

תושבי היישוב הקימו מוסד חינוכי ייחודי – כפר לילדים ונוער במצוקה, שמחנך ומכין נוער במצוקה לחיים.

ביישוב הוקם מחדש על ידי תושבי היישוב כולל דיינות שפעל בכפר דרום.

יש גם הרבה נוף וטבע עוצרי נשימה. בואדי הסמוך לישוב ניתן לראות פריחת חצבים, רקפות, פרגים וצבעוני. הצבאים באים לרעות באחו וארנבות מקפצות בין הסלעים.

מה זה כפר נוער?

כפר הנוער הוקם בשנת תש"ן, כמסגרת חינוכית טיפולית דתית, לנוער מכל הארץ.

כפר הנוער ממוקם בישוב, והוא פועל במסגרת מעון משפחתי ובאווירה מסורתית. בכפר 5 משפחתונים וכל אחד מהם זוג נשוי האחראי ל- 10 נערים. הזוג דואג לכל צרכי הנערים באופן שוטף ומשמש עבורם כהורים, כמחנכים וכמודל להזדהות.

בבית הספר שבכפר הנוער מתחנכים הנערים, כל אחד על פי יכולתו, רמתו והתקדמותו. הכפר מכשיר את הנערים למקצועות שונים וכן לבחינות בגרות. במסגרת החינוך המשלים, מתקיימים במקום חוגים בנושאים שונים - אומנות, רכיבת סוסים ועוד.

הנערים מתחנכים לאזרחות טובה, לעצמאות ולמימוש הפוטנציאל האישי. כל זאת כהכנה לקראת צאתם לחיים עצמאיים.תעסוקה ועבודה?

כאמור תושבי הישוב עובדים בכפר הנוער או בקריית ארבע (10 דקות נסיעה), בירושלים או בבאר שבע (כ35 דק' נסיעה), או בגוש עציון (כ-20 דק' נסיעה), במגוון מקצועות חופשיים. יש גם שעובדים בקרית גת או באזור המרכז.

התחבורה מתבססת על רכבים פרטיים, אגד והסעות תלמידים של המועצה (על בסיס מקום פנוי).מהם תנאי המגורים?

בישוב קיימים היום לרכישה בתים צמודי קרקע (כ-½ דונם) עם 2 חדרי שינה, מטבח, פינת אוכל וסלון (אל תשכחו גם את הגינה). שטח הבית הוא כ-100 מ"ר, המחיר - 580 אלף ₪. הבתים ברמת גימור גבוהה ובעלי הכנה להרחבה.

בנוסף ניתן גם לשכור קרוואנים או קרוואנים כפולים על בסיס מקום פנוי. ישנם גם מס' בתים פרטיים שעומדים לשכירות.כמה זה עולה לנו?

קרוואן בודד: 825 ₪ לחודש. קרוואן כפול: 1500 ₪ לחודש.איך נקלטים בישוב?

תהליך הקליטה בישוב נועד לבדוק התאמה בין הישוב למשפחה.

בשלב הראשון תוזמנו לישוב לראות ולהתרשם. כן, גם אנחנו מכם.

אם תאהבו את מה שראיתם ושמעתם, צפויה לכם שבת ארוח בישוב. לאחריה יתקיים ראיון עם ועדת קליטה. כמו כן, תתבקשו לבצע גם בדיקת גרפולוג (תוצאות חסויות). עד כאן השלבים טרם הגעתכם לישוב.

למרות שהתהליך נראה במבט ראשון מורכב, מעטות מאוד המשפחות שלא עברו בהצלחה את כל השלבים.

משפחה חדשה בישוב הנה בתקן של "מועמדת" לחברות בישוב בשנה הראשונה למגוריה. לאחר שנה, במידה והכל בסדר, עוברת המשפחה לסטטוס של "חברה" בישוב, שווה בין שווים. ההגדרות הרשמיות האלו רלוונטיות לזכות ההצבעה באסיפות חברים. רק לאחר שהמשפחה חברה בישוב היא זכאית לרכוש בית.בטחון?

רכז הביטחון של הישוב נמצא 24 שעות בבית חג”י. לעזרתו משרתים בישוב חיילים ומאבטחים אזרחים בתפקידי שמירה שונים. התושבים נושאים בנטל השמירות פעמיים בחודש.וחינוך?

כמו בכל מקום, גם בבית חג”י יש מסגרות חינוך פורמאליות ולא פורמליות. בתי הספר נמצאים בקריית ארבע, והתלמידים מגיעים לשם בהסעות ממוגנות. גני הילדים והפעוטון נמצאים בישוב. הפעוטון, פעיל מ 7:15 בבקר עד 15:30 בצהרים והוא מסובסד בחלקו ע"י משרד התמ"ת והישוב. הפעוטון פועל על פי תקנים ופיקוח של משרד התמ"ת, עם צוות מסור ומקצועי.

בישוב מתקיימת פעילות נוער ובני עקיבא וכן חוגים מגוונים וישיבת ערב. פעילויות נוספות מאורגנות ע"י וועדת חינוך ורכז הקהילה.ומה העתיד?

שאלת השאלות, מה העתיד? הלואי והיינו יודעים משהו. "יודעי דבר" ניבאו לישוב רעות עם חתימת "הסכמי אוסלו". מאז הוכפל מספר התושבים בישוב, נסלל כביש עוקף ושופרו דרכי הגישה לישוב.

"הנסתרות ל- ה' אלוקינו והנגלות לנו ולבנינו עד עולם". את העתיד בישוב ובאזור כולו תקבעו גם אתם כאשר תחליטו להצטרף למשפחת החלוץ של בית חג”י. אין ספק שהמצב המדיני-בטחוני ההפכפך, מתעתע בנו כבר שנים. אל מול הספקות והשאלות החלטנו להציב כאן בבית חג”י עובדות חיות ומוצקות מגובות באמונה חזקה בבורא עולם ובתחיית ישראל.
יצירת קשר עם ישוב בית חג"י (הר חברון)"
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר