קיבוץ אלמוג (צפון ים המלח)

קיבוץ אלמוג ד.נ ככר הירדן 90665
לשיתוף העסק

קיבוץ אלמוג הוקם בשנת 1979 על-ידי בני קיבוצים. כיום מתגוררים בקיבוץ כ 250 תושבים. בקיבוץ כפר נופש, רפת, מטעי תמרים וגידולי שדה שונים. הקיבוץ נמצא 20 דקות מירושלים ושעה ורבע מתל-אביב קרוב מספיק כדי למצוא עבודה ולשמור על קשר עם העיר, ורחוק מספיק כדי להנות משקט וחיי קהילה מתפתחים.
על הקיבוץ

קיבוץ אלמוג

בשנת 1972 נפטר יהודה אלמוג, מראשוני חלוצי ים המלח. בשנת 1977 הוקמה על גדת נחל אוג היאחזות הנח"ל אלמוג הנקראת על שמו. ההיאחזות אוזרחה בשנת 1979 על ידי קבוצת יוצאי קיבוצים. התנועה הקיבוצית יישבה את האזורים שלאורך חופו הצפוני של ים המלח בשנים שלאחר מלחמת ששת הימים כחלק מהגשמתה של תכנית אלון: התישבות שיתופית חקלאית לאורך גבולה המזרחי של הארץ, ללא התחככות במרכזי אוכלוסיה פלסטינים ומתוך אמונה ביכולת לכבוש את המדבר ולהפוך אותו לראוי לחיים מודרניים.

מאז ועד היום חווה קיבוץ אלמוג מספר משברים שנבעו בעיקר דיון מתמשך באשר לאורח החיים הרצוי בקיבוץ מתחדש ומהתמודדות עם קשיי החיים בסביבת ים-המלח. הקיבוץ עבר שינוי מבני גדול בשנות התשעים. כיום חיים בקיבוץ 250 תושבים. הישוב מתקיים מענפי חקלאות שונים (מטע תמרים, גידולי שדה, לול, רפת), מכפר נופש ופעילויות תיירותיות אחרות ומעבודת תושבים באזור ים-המלח ובירושלים.

בקיבוץ תערוכת תמונות קבועה המנציחה את סיפור ההתיישבות בים המלח ומוזיאון קטן ובו שחזורים מדוייקים של מגילות כת-מדבר יהודה שנמצאו בסביבות קומראן.
יצירת קשר עם קיבוץ אלמוג (צפון ים המלח)
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר