ישוב איתמר (שומרון)

מזכירות איתמר, ד.נ לב השומרון מיקוד: 44834
לשיתוף העסק

אִיתָמָר הינו ישוב מהמובילים את ההתישבות בהר, ישוב חקלאי־תורני דרומית-מזרחית לעיר שכם ולקברו של יוסף הצדיק זי"ע , ומשתייך למועצה אזורית שומרון. קרוי ע""ש איתמר בן אהרן הכהן, שקבור בעוורתא-כפר הסמוך לישוב."
ביישוב מתגוררים כיום כ־250 משפחות כן ירבו , בישוב ובחוות החקלאיות לאורך הרכס מזרחית לישוב.

היישוב הוקם בשנת התדש"מ(1984) על ידי גרעין של מספר משפחות מירושלים מיוצאי "מכון מאיר" שהתעתדו להקים את "כוכב השחר ב" אולם חנן פורת נפגש עם הגרעין והציע להם לעלות בצורה מיידית לשטח הסמוך לשכם. היישוב שוכן בסמוך לאתר ההיסטורי "תל ארומה", מבצר עתיק ככל הנראה מימי החשמונאים.

היישוב נקרא תחילה באופן זמני "תל חיים" על שם חיים לנדאו, שר התחבורה לשעבר שהיה ממפקדי האצ"ל, ועל שם "תל חייא" אתר ארכיאולגי הנמצא בשטחו. ולאחר מכן "אגוז" בהשראת הביטוי התלמודי "אגוזי פרך" (פרך מזוהה עם היישוב בית פוריק הסמוך[1]). היישוב מתוכנן ל-1,500 משפחות, ושטח אדמות היישוב מסתכם בכ־6,000 דונם.

ביישוב פועלים מספר מוסדות חינוכיים: ישיבה תיכונית "חיצים" בראשותו של הרב יעקב אידלס ובה כ-150 תלמידים, ישיבה גבוהה איתמר, בראשותם של הרב אביחי רונצקי (לשעבר הרב הראשי לצה"ל) והרב יעקב כהן, בה כ-130 תלמידים, וישיבת נחלי דבש, המיועדת לנערים ומיוסדת על פי שיטת ברסלב. במקום גם אולפנא חסידית בשם 'בית שרה', וכן תלמוד תורה שלומדים בו כ-100 תלמידים, ובית ספר יסודי לבנות "באר מרים".

כמו כן, ביישוב פועל סניף "בני עקיבא".

הרב אביחי רונצקי שימש כרב היישוב בשנים הראשונות לקיומו, כיום מכהן בתפקיד הרב נתן חי.

איתמר הוא יישוב חקלאי, שמתמחה בחקלאות אורגנית. נמצאות בו חממות רבות, שטחים חקלאיים נרחבים שבהם: כרמים, מטעים וגידולי קרקע.
כמו כן עדרי צאן ולולי תרנגולות אורגנים.
יצירת קשר עם ישוב איתמר (שומרון)
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר