ישוב שבות רחל (חבל בנימין)

שבות רחל, ד.נ.אפרים 4483200
לשיתוף העסק

שבות רחל היא התנחלות ויישוב קהילתי דתי, הנמנה עם יישובי גוש שילה שבחבל בנימין.
בחודש מרחשון תשנ"ב (1991) נרצחו רחלה דרוק - תושבת שילה ואם לשבעה, ויצחק רופא - נהג של החברה לפיתוח, ע"י יריות שנורו בידי בני עוולה לעבר האוטובוס בו נסעו, בדרכם להפגנת הענק של הימין בכיכר מלכי ישראל בתל אביב. עוד באותו הלילה עלתה קבוצת אנשים למקום הרצח - לרחלים, ובליל הלוויה הקימה קבוצת בחורים מישיבת שילה את הישוב שבות רחל על שמם של הנרצחים.
מאז, שבות רחל עולה ופורחת ומוסיפה חיים.

מרקם חברתי
כיום, כששבות רחל כבר בת יותר מ-20 שנה, מונה הישוב כ-100 משפחות, כן ירבה וכן יפרוץ.
אחווה, אכפתיות, ערבות הדדית וגמילות חסדים מודגשים בשבות רחל לצד טיפוח הקן המשפחתי. בשבות רחל תמצאו לצד המשפחות גם זוגות צעירים בתחילת דרכם המשפחתית, אשר רוקמים דינמיקה מיוחדת ביניהם תוך השתלבות בכלל המרקם החברתי היישובי.
המרקם החברתי מגוון- אנשי חינוך, אנשי מחשבים, חקלאים, בעלי מקצועות חופשיים, עצמאים ואברכים. מי שיתעקש לחפש, יתקשה למצוא זוגות בהם המוצא העדתי של הבעל זהה לזה של האישה...
ובבתי הכנסת - מניין ספרדי ומניין אשכנזי.

חיי תרבות ותורה
בישוב מתקיימים שיעורי תורה רבים ומגוונים לגברים, נשים וילדים- שיעורי אמונה, הלכה, דף-יומי, לימוד אבות ובנים- להורים וילדים, תהילים, ועוד כיד היוזמה הטובה, בניצוחו של הרב בן ציון עמר - רב הישוב. וכמובן- אירועי תרבות- הצגות, הופעות, סדנאות, הרצאות, וחוגים למבוגרים ולילדים, המתרכזים במועדון הישוב.
לילדים הגדולים סניפי בנ"ע נפרדים.
כמו כן, בישוב פועלת מדרשת "בינת", - בימ"ד גבוה לבנות ללימודי יהדות, בראשות הרב רונן טמיר, תושב הישוב.
את תנועת הנוער בישוב מרכזות בנות שירות לאומי.

שרותים נוספים
סמוך לשבות רחל קיים איזור תעשיה ובו ירקניה ועוד.
בישוב יש מקווה ובית כנסת, ספריה ציבורית נעימה, מעון וגני ילדים. שירותי דואר למיניהם ניתנים במשרד הישוב. בשילה הסמוכה יש מכולת, בריכה וגם קופת חולים.
אצלנו בשבות רחל אפשר להנות מכל היתרונות- ישוב קטן ומשפחתי שגם לך יש מה לתרום בו, ועם זאת סמוך מאד לשילה ולעלי - ישובים גדולים בהם ניתן לקבל את כל השרותים.

מיקום ואקלים
שבות רחל ממוקמת בגוש שילה שבחבל בנימין, במרחק נסיעה של 35 דק' מירושלים, ו-45 דק' מצומת ירקון.
הישוב ממוקם על כביש 60 המוביל מירושלים לכביש חוצה שומרון, ומתחבר לכביש אלון המוביל לכביש הבקעה. הגוש כולל בתוכו את הישובים שילה, עלי, מעלה לבונה, שבות רחל והגבעות הסמוכות- אחיה, עדי עד, אש קודש, גבעת הראל, קידה, הבית האדום ונופי ירדן.
הישוב נמצא בגובה של 780 מטר מעל פני הים, כך שיבש ונעים בקיץ ובחורף קרררר.....
יצירת קשר עם ישוב שבות רחל (חבל בנימין)
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר