ישוב שדה בועז (גוש עציון)

לשיתוף העסק

הישוב שדה בעז הוקם מסיבות אידיאולוגיות של יישוב ארץ-ישראל, כחלק מתנועת ההתיישבות ביהודה ושומרון. היישוב הוקם בנקודה זו על מנת להיות חוליה ברצף ההתיישבות היהודית מגוש עציון לירושלים ובמקביל לתת מענה לתושבים שאינם מתאימים לדפוס הדתיים שמאכלסים את כל שאר ישובי גוש-עציון המערבי, מקום פתוח לחילונים ודתיים להתגורר בו יחד.
הישוב שדה בועז הוקם במטרה להגשים חלומות של חולמים רבים. מטרה לא פשוטה, אך כל יום הוא צעד נוסף בדרך להשיגה.
הישוב הינו בעל חמישה עקרונות:
1. שמירת טבע: שדה בעז ממוקם על קו פרשת המים הארצית 965 מ' מעל פני הים וצופה על חבלי ארץ ניכרים, מירושלים בצפון, דרך מרכז השרון ומבואות הנגב בואכה גוש קטיף בדרום מערב, והרי מואב במזרח. הישוב ממוקם בלב אחת מפנינות הטבע היפות בארץ שיד אדם טרם השחיתה ואשר מהווה בית גידול למינים רבים של צמחים ובעלי חיים מזה אלפי שנים. סביב הישוב מספר אתרים ארכיאולוגיים יהודיים (בעיקר מתקופת בית שני). השילוב בין בניין הארץ לשמירתה אינו פשוט אך אפשרי, אנו מאמינים כי מי שאוהב את ארץ ישראל, נוגע בה בעדינות.
2. עידוד עבודה עברית: אנו מאמינים בעבודה עברית כערך ציוני, חינוכי וביטחוני בכל עת. אנו רואים במצב הקיים היום בארץ- עבור האוכלוסייה היהודית ישנן עבודות אשר קבלת דמי אבטלה מכובדת מהן- מצב הדורש תיקון. לכן אנו מעוניינים לעודד את העבודה העברית בתחומי הישוב.
3. חיים משותפים לדתיים ולחילונים: המרקם החברתי של הישוב כולל דתיים וחילונים כאחד. היישוב מורכב מאוכלוסיה מעורבת של תושבים דתיים וחילונים, תוך יצירת חיים משותפים שמשקפים אחדות בעם ישראל ותוך כיבוד הדדי.
4. שמירה על אופי חקלאי כפרי: "כי תבואו אל הארץ ונטעתם כל עץ מאכל" (ויקרא י"ט כ"ג).
אנו רואים בעבודת האדמה ערך חשוב וחלק בלתי נפרד מתהליך שיבתו של עם ישראל לארצו. כיום, ענף החקלאות הפך להיות נחלתם של מעטים המעבדים שטחים גדולים בעזרת ציוד מתקדם וכוח עבודה זול, וכתוצאה מכך חלה התרחקות מעבודת האדמה. החקלאות בישוב תכוון להיות אורגנית ותתבסס בעיקרה על בוסתנים, כרמים ומטעים.
5. מעורבות חברתית ותרומה לקהילה: הישוב נוקט ומעודד יוזמות של ערבות הדדית, עזרה לקהילה ולעם ישראל.

אנו חדורים אמונה, כי על אף כל הקשיים, מבית ומחוץ, בהקמת ישוב כה מגוון וכה מיוחד, תצליח דרכנו ונגיע אל המנוחה (אל הנחלה כבר הגענו...).
יצירת קשר עם ישוב שדה בועז (גוש עציון)
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר