ישוב תל ציון (חבל בנימין)

רח’ קהילות יעקב 5 תל ציון מיקוד 90622
לשיתוף העסק

בתחילת הקיץ של שנת תשנ"ז, בצמוד לישוב כוכב יעקב, הוקם ישוב עירוני נטו. קהל היעד: האוכלוסייה החרדית. הכל החל מחברה יזמית, שעמלה על איתור אזור כפרי להקמת ישיבה חרדית, ומתוך ההצעות שעמדו לפניה בחרה בשטח הסמוך לכוכב יעקב. מן היוזמה הזו התפתח פרויקט מגורים לציבור החרדי, בהיקף עתידי של כ - 7, 000 יחידות דיור שמשמעותן כ - שלושים וחמישה אלף נפש. חמישים המשפחות הראשונות נכנסו לדירותיהן באביב תש""ס."
יחידות דיור חדשות נמכרות וממשיכות להיבנות ללא הפסקה. בשטחים המוקצים למבני ציבור, יבנו המבנים שיספקו לתושבים שירותי דת, חינוך וקהילה מפותחים. בתכנון פארק רחב ידיים ובו 300 דונם של גינות, חורשות, טיילת, מסלולי אופניים ומקווי מים. התושבים, רובם ככולם, מוצאים את לימודם או פרנסתם בירושלים, ושלושים ושש נסיעות יומיות של תחבורה ציבורית מספקים מענה נוח והולם לצורכיהם. שלא כמו ביישובי בנימין האחרים מעטים הגיעו למקום בגלל אידיאולוגיה. רובם הגדול מצאו דיור נוח בתנאים טובים ובקרבה לירושלים. עם זאת, הקשר של התושבים למקום ותחושת השייכות לאזור הולכים ומתפתחים. התושבים מגלים נכונות רבה להשתלב במערכות העונות עלצרכים הביטחוניים, ונענים למשימות התנדבות במסגרת זק"א, מד"א, כיתת הכוננות ומערךהשמירה. תל ציון טרם זכתה לשמה הקבוע. כרגע עודה נושאת את שם החברה היזמית, וזאת עד לאיכלוסה במספר התושבים שיאפשר הקמתה של מועצה מקומית. נכון להיום ניתנים השירותים המוניציפאליים באמצעות מינהלת הקמה למועצה מקומית, הפועלת במסגרת המועצה האזורית מטה בנימין.
המשך הבניה וההתפתחות של המקום יביא אותנו בע"ה תוך זמן לא רב להכפלה והשלשה של האוכלוסייה במקום. רוב התושבים עובדים או לומדים מחוץ ליישוב, עקב מחסור במקומות עבודה / תעסוקה, ולימוד ביישוב.
יצירת קשר עם ישוב תל ציון (חבל בנימין)
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר