ישוב אלון (חבל בנימין)

אלון, ד.נ. חבל יריחו 90618
לשיתוף העסק

ישוב אלון הוא יישוב קהילתי צעיר (הוקם ב-1990), בעל אוכלוסיה מגוונת, המורכבת ממשפחות דתיות וחילוניות, החיות יחד חיי קהילה משותפים ופעילים, ורואות בדרך חיים זו את צו השעה.
היישוב אלון ממוקם כ-15 ק"מ מזרחית לירושלים, על הגדה הדרומית של ואדי קלט, ומשקיף על הנוף המדהים של מדבר יהודה, ערבות יריחו והרי מואב.

שירותים קהילתיים

ביישוב קיים מועדון חברים בו מתקיימת פעילות תרבותית ענפה: חוגים רבים לילדים, כגון - שחמט, מדע, אומנות, קרטה ועוד; וחוגים למבוגרים, כגון - הרצאות בנושאים שונים במסגרת "קהילה לומדת", ושיעורים הניתנים על-ידי רב היישוב.
ביישוב קיימים גם מעונות, גני ילדים, מבנה ציבור לאירועים, צרכניה, ספריה, מרכזה הפעלה, בית כנסת ומקווה וטיילת הצופה לנוף המרהיב להנאת התושבים.

נוף הישוב


חינוך

ביישוב פועלים מעונות יום וגני ילדים מגיל 3 חודשים, ועד לשש שנים. ילדי בית הספר נהנים מהסעות מאורגנות לבית הספר הנמצא ביישוב הסמוך - כפר אדומים, שם לומדים תחת קורת גג אחת ילדים דתיים וחילוניים. בית הספר מנוהל על פי ההשקפה של חיים בצוותא. אנו מאמינים כי כך נוכל לחנך דור שניחן בסבלנות ובסובלנות, דור היודע לכבד את השונה מבלי לאבד את זהותו האישית.

ילדי הישוב

תעסוקה

הישוב אלון וישובי הסביבה מציעים לתושבים אפשרויות תעסוקה שונות. באלון קיים אזור לתעשייה קלה ובו מספר מפעלים. יחד עם זאת עקב הקירבה לירושלים ולמעלה אדומים, מרבית החברים מוצאים את פרנסתם מחוץ ליישוב.

בניה

ביישוב 83 בתי קבע וכ-37 קרוואנים. בימים אלה עומדת להסתיים, בע"ה, בניית החלק הראשון של שלב ג' שבו נבנו 18 יחידות דיור בבנייה מרוכזת. בקרוב תחל בניית החלק השני של שלב ג' שבו ייבנו כ- 10 יחידות דיור בבנייה עצמית. וכן בניה של מבנה ציבור ובית כנסת.
יצירת קשר עם ישוב אלון (חבל בנימין)
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר