איך נשיג את מרב הנקודות במבחן?

איך נשיג את מרב הנקודות במבחן?

ממש בתוך תקופת המבחנים האחרונה של שנת הלימודים וכמובן לשנות הלימודים הבאות עלינו לטובה, קבלו רשימה מעשית ואפשרית. 

✂️✂️לגזור ולשמור✂️✂️

1. נתכנן את זמן הלמידה למבחן באופן שנספיק ללמוד את כל החומר ולהיבחן עליו בחינה עצמית (הורה, חבר או מבחן מהאינטרנט). אם עברנו את המבחן בבית אנחנו מוכנים למבחן בכיתה.

2. נקפיד על שעות שינה טובות ומספיקות בערב המבחן. עייפות יכולה לפגוע בריכוז וביסודיות שלנו במבחן.

3. נקפיד לענוד שעון יד בבית הספר, במיוחד כשהסלולרי לא זמין עבורנו כמו בשעת מבחן.

4. נאכל ונשתה כמו שצריך ביום המבחן. דגש על שתייה מרובה של מים. כך הגוף שלנו יוכל לתמוך בנו ביום ובזמן המבחן. 

5. רבע שעה לפחות לפני המבחן יהיה זמן להפוגה, לצאת החוצה לצל, לנוח ולהירגע. הרוגע חשוב לא פחות מהידע. לא נבנה בכלל על למידה ברבע שעה שלפני המבחן.

6. קיבלנו את המבחן? ראשית נקרא את כל השאלות ונסמן v ליד כל שאלה שאנו יודעים. על שאלות אלו נענה בהתחלה כדי להתמלא בתחושת הצלחה. 

7. נבדוק כמה זמן יש לנו למבחן ונחלק אותו במספר השאלות שעלינו לענות עליהן. אם יש לנו 60 דקות ל-5 שאלות, כל שאלה תקבל רק 10 דקות ולא 12, כדי שיישאר לנו זמן לבדיקת המבחן. נשים לב לזמן שנשאר במשך כל הבחינה. 

8. כשניגש לשאלה, נקיף בעיגול את מילות השאלה (מה? מי? מתי? כיצד? באילו מצבים? האם? וכו') ומילות ההוראה (הדגם, פרט, השווה, נמק וכו'). נשאל את עצמנו: "מה רוצים ממני?"

9. שאלות שאנו פחות יודעים נעשה רק אחרי השאלות שאנחנו בטוח יודעים. 

10. סיימנו לענות על כל השאלות? עכשיו הזמן לבדוק ולגרד נקודות נוספות. כל הוספה, תיקון והדגשה יכולים להעניק לנו עוד כמה נקודות. נבדוק מה בדיוק שאלו אותנו והאם ענינו תשובה מלאה. ננצל את זמן המבחן עד תומו. 

11. קיבלנו את המבחן בחזרה עם ציון? עכשיו הזמן לבדוק היכן טעינו. לכל מבחן אנו לומדים לפני ואחרי. כך לא נחזור על הטעויות שלנו. 

בהצלחה!!!

צביקה מור. אימון הורים ונוער. התמחות בADHD 052-6070954 

 www.more-lanoar.co.il

צביקה מור

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר