אוכלת סתם, כי משעמם לי

שעמום היא תחושה לא נעימה שאתה מרגיש כשאתה רוצה לעשות משהו מספק עם הזמן שלך אבל לא יכול או לא מצליח.

כאשר הסמארטפון הופיע, אכן היו חוקרים שניבאו שהשעמום יחלוף מהעולם, כי באמצעותו אתה יכול למצוא לעצמך משהו להתחבר אליו כמעט בכל מצב ובכל מקום. מדי פעם אני שומע מישהו שאומר שכל מה שאתה צריך בחיים זה מסך, מטען, ורשת ווי-פיי.

אני חושב שזה רחוק מהאמת. אנחנו רואים את תופעת השעמום גם בעולם מלא בטלפונים ניידים. וגם המשתמשים הכבדים ביותר יודו שבשלב כלשהו מגיעה תחושה של מיצוי – תחושה חמוצה שנמאס לך. ואז עולה השאלה מה אתה עושה עכשיו. איך אתה מוצא לעצמך משהו אחר להתחבר אליו. לא לכל אחד מאיתנו יש את היכולת למצוא לעצמו משהו שיחזיק אותו מעוניין, למצוא משהו בשבילו בעולם הזה שתואם את העולם הפנימי שלו.

החשיפה לאפליקציות מצמצמת מאד את היכולת של היחיד לחוות מונוטוניות, שקט, וחוסר-שינוי לאורך זמן. האפליקציות מעסיקות את הקשב שלנו באמצעות תוכן, צבע, וצליל בצורה כזו שאנחנו מתקשים להתנתק. זה רק מזין את חוסר השקט הפנימי שלנו. לכן, אנחנו משתעממים אפילו יותר בקלות, חווים את השעמום בצורה מאד לא נעימה, ומתקשים לשאת אותו.

להגיד שהסמארטפון הרג את השעמום זה כמעט כמו להגיד שהאקמול הרג את כאבי הראש . אלו בסה"כ משככי כאבים לשעמום.

זה בסדר להשתמש במשכך כאבים מדי פעם, אבל לא באופן קבוע, כי יש סיבה לכך שהגוף שלנו מייצר כאב, זה נועד להתריע שעלינו לשנות משהו בהתנהגות שלנו. אם נתעלם מכאב פיזי, אנחנו נייצר נזק לגוף ובטווח הארוך והכאב רק יגבר. דבר דומה קורה כאשר אנחנו מתעלמים מרגשות.

השעמום, כמו כל רגש אחר, חיוני לנו

באותו אופן השעמום חיוני ואם אנחנו כל הזמן בורחים ממנו בעזרת הסחות דעת אינסופיות, זה לא בהכרח טוב לנו.

אז מה הסיבה שקיים אצלנו שעמום?

לדעתי: השעמום דוחף אותנו להתפתח, לחקור לגלות, לחפש עיסוק משמעותי, ולא להישאר תקועים במקום

הוא מתריע לנו שאנחנו לא ממשים חיינו, שאנחנו לא מתפתחים ולא עוסקים במשהו משמעותי. ולכן אם אנחנו בורחים מהשעמום ומאלחשים אותו בעזרת הסחות דעת, זה כאילו שהשתקנו את פעמון האזהרה שמתריע בפני חיים של ריקנות, אבל זה שהשתקנו את האזעקה לא אומר שפתרנו את הבעיה

כשאתה אומר "משעמם לי" זה כאילו הסרת את הכיסוי מעל העיניים ועכשיו אתה רואה את הדברים כפי שהם. 

מה אפשר לעשות במצבים כאלו?

ראשית להכיר ברגע של השעמום- במקום לברוח ממנו לאוכל או למסך

שנית- לחפש מה ימלא אותי בתוכן, ובמשמעות 

אז שנזכה להתמלא במשמעות

שנזכה לרזות בחיבור לגוף.לרגש.לנשמה.

מירב

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר