חג פורים חג גדול - לילדים?


"חג פורים חג גדול לילדים"
כן! אני יודעת, אלו הן מילות השיר. נו! אבל אולי בכל זאת... אולי רק בשביל חג הפורים... חג פורים הוא חג גדול לילדים, אבל דווקא בחג פורים הצבעוני הזה מתגלים להם ההורים האמיצים, אלה שלא מפחדים להעיז ולנסות.

רובנו, אולי לא מעיזים, ונשארים בדיוק כפי שאנו, לא מחופשים, עם אלפי טרדות, מחשבות ועניינים שיש להסדיר. נכון! אנו הורים, ואין לנו הרבה ברירות. אבל אולי רק בחג הפורים? ונהפוכו? אולי בחג הזה נהיה קצת יותר ילדים מה שאנחנו היום... אולי נתחפש ונעשה קצת שטויות, כמו הילדים שלנו. לא יודעים בדיוק איך? רוצים רעיונות? אז הנה לכם מספר דוגמאות...

עדלאידע תחפושות - זה משחק מצוין. הוא יכול לעבוד בכל מסגרת שהיא, ואפילו, במשפחה המצומצמת והמורחבת, כל ההורים מתחפשים לילדים, והילדים מתחפשים להורים, ואם חסרות דמויות, אפשר לשלב דודים או דודות, סבא סבתא, אחיינים ואחייניות. כדאי ממש להשתמש בפרטי לבוש אותנטיים (כמובן לא לשכוח לבקש רשות כשלוקחים את נעלי העקב השחורות מאימא, או את חצאית השבת של האחות הגדולה).
אפשר לעשות תחרות מי התחפש הכי דומה ל..., תחרות חיקויים מצחיקים, תגלגלו מצחוק כשתבינו עד כמה המשחק הזה מצחיק. ואולי תגלו שהמשחק הזה משקף אותנו, המבוגרים, מנקודת מבטם של ילדנו, וכן להיפך, ילדנו גם הם ייראו איך הם בעצמם נראים. המשחק הזה בדרך כלל עובר בצורה מצוינת, גורם להרבה כיף והנאה, וכי מה יותר חשוב בפורים, מאשר לצחוק וגם לשמוח?

בקבוקים ומוצצים - המשחק הזה עובד נפלא. זוכרים איך מוצצים מוצץ? איך שותים מבקבוק תינוקות? אם שכחתם, זוהי דרך מצוינת לערוך תחרויות משפחתיות בנושא. המשחק הזה עובד על כולם, מצחיק ומבדח... אז מה עושים? ניגשים לסופר וקונים שני בקבוקי תינוקות פשוטים (כאלה שעולים שקלים בודדים), אפשר לקנות מוצצי ענק (כאלה שמוכרים כאביזר לתחפושות), או לקחת מילדנו את המוצץ האישי שלהם (בתקווה שהם יסכימו...).
מוכנים לתחרות: אבא מול אימא, שניכם עם מוצץ, אפשר גם להוסיף סינר ילדים וכל מיני פריטי לבוש מצחיקים, ואף להגדיל את החור בפטמת הבקבוק 1...2..3 ...מוכנים? תחרות שתייה מן הבקבוקים וכמובן ברקע עידוד מן המשפחה ומהילדים. מניסיוני המשחק עובד מצוין, משחרר את כולנו, ואולי סוף כל סוף... לרגע אחד נהפוך להיות כמו ילדים. את המשחק הזה אפשר לשחק עם כולם, גם הילדים הגדולים יכולים לנסות (אלה שכבר נגמלו מזמן ממוצץ ובקבוק, ושכחו טעמם...)

ולסיום סיומת - בבוקרו של חג הפורים, אני ממליצה לעשות "סדנת צחוק".
מה, ואיך עושים? אל דאגה לא צריך להוציא ”תעודת ליצן רפואי“ בשביל כך... יושבים כל המשפחה (למורות אפשר גם בכיתה, ואף כהפעלה יישובית) במעגל, ואחד מתחיל לצחוק - כן צחוק כזה... או כזה... או פשוט צחוק מצחיק.. ואם קשה, אז מביימים ועושים בכאילו, השני ממשיך בו זמנית עם הראשון, השלישי גם - כאשר איתו צוחקים עדיין הראשון והשני, וכך הלאה... אף פעם לא שמעתם מעגל כל כך מצחיק. צוחקים, צוחקים, והצחוק פשוט לא נגמר.

רעות שמבה,
הפעלולים
הפעלות תוכן שמחות לילדים
055-977-9067

 
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר