עליה דרמטית בתיור בשומרון: בזכות Airbnb ישראלים גילו את השומרון


הודעת Airbnb על הסרת בתי האירוח והצימרים ביהודה ושומרון מהאתר הביאה לחשיפה עצומה של התיירות בשומרון ולמספר מתעניינים ומטיילים הולך וגובר. בשומרון מדווחים על עלייה של כ-100% במספר המטיילים והמבקרים בשומרון בסוף השבוע האחרון.

"לא ה-BDS ולא Airbnb יפגעו בהתיישבות בשומרון", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. לדבריו "בסופו של יום הניסיון של ה BDS לפגוע בהתיישבות בשומרון ובתיירות באמצעות AIRBNB הפך לבדיחה, והבדיחה היא עליהם. השומרון מציע אתרי תיירות מרהיבים, נופים בראשיתיים, מעיינות וצימרים מפנקים, המטיילים מצביעים ברגליים ולא רק שהם לא מוותרים אלא שהם באים בהמוניהם".

תרזה מבורך, בעלת צימר
"בשבילי התנ"ך" בהר ברכה שפורסם עד היום ב-Airbnb, אומרת: "מאז הפרסום של החברה הגיעו אלינו עשרות פניות של כתבים ומטיילים, הגיעו אלינו מהטלוויזיה הסינית ועד אתרים מאיראן ומצרים וזה כמובן מביא מטיילים. אנחנו מצדנו לא אוהבים חרמות אבל נראה שהפסוק "ככל שיענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" מתאים פה מאוד".

משה בן ברוך, הבעלים של
צימר אלון ואלה שבשמורת הטבע נחל קנה בחוות יאיר שבשומרון: "הגיעו אלינו פניות רבות, מהארץ ומהעולם, אין לנו אלא להודות ל-Airbnb ולמי שדחף אותם לזה, על הסיוע לתיירות בשומרון".

עינב בראון, בעלת הצימר
"נוף שומרון" בהר כביר, מוסיפה: "התיירות כאן מתקיימת לעתים על מי מנוחות ולעתים יותר אינטנסיבית, אין ספק שהחשיפה שהביאה ההודעה של Airbnb חשפה רבים שלא ידעו על כך שיש תיירות בשומרון, להכיר בכך, אנחנו מרגישים בזה, בטלפונים של מטיילים מהארץ ומהעולם ומהנוכחות כאן".

ניר לביא הבעלים של
יקב הר ברכה בשומרון: "יש מגמה של התעניינות גוברת והולכת וחיזוק של התיירות בשומרון. עם ישראל מצביע ברגליים וכך גם תיירים מכל העולם"

מירי לוי, הבעלים של הצימר היוקרתי
"בראש ההר" בנופים שבשומרון: "אין ספק שהחשיפה המוגברת של הסופ"ש האחרון הביאה להתעניינות רבה בכל העולם, קיבלנו פניות. תמיד היינו מלאים והחשיפה הזו כמובן מביאה התעניינות נוספת".

וורד בן סעדון, הבעלים של
יקב טורא ברחלים שבשומרון: "בעקבות החשיפה הבינלאומית שהביאה הודעה Airbnb אנחנו רואים עלייה בכמות התיירים המגיעים הן בתיירות הפנים והן בתיירות העולמית, אנשים רוצים להביע תמיכה ומצביעים ברגליים, חייבים להגיד תודה ל-Airbnb שבזכות ההודעה שלהם המטיילים גילו שיש בשומרון תיירנים ואתרי תיירות מרהיבים ואנחנו זוכים לארח פה את כולם".

על פי נתוני תיירות שומרון: בסוף שבוע ממוצע עוברים באתרי התיירות בשומרון כ-1500 בני אדם. לדברי אנשי תיירות שומרון "בסוף השבוע האחרון הגיעו פניות למוקד התיירות של השומרון מכל העולם בעקבות פרשת Airbnb והגיעו לטייל על פי ההערכות בכלל האטרקציות המעיינות, הצימרים ושמורות הטבע כ-3000 בני אדם".

בתוך כך זכה
יקב הר כביר ב-4 מדליות, 2 מדליות כסף, מדליית זהב ומדליית זהב כפול בתחרות היין הבינלאומית TERRAVINO שהתקיימה בשבוע האחרון. בתחרות התחרו מעל 500 יקבים מ-23 מדינות ברחבי העולם.

איתמר ווייס, אחד הבעלים של היקב, אמר לאחר הזכייה: "זו התשובה שלנו ל-Airbnb. זה מרגש לגלות שהיין של השומרון אהוב ומוערך בעולם כולו".

עוזי ברוך | התפרסם בערוץ 7

https://www.inn.co.il/

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר