לחלום וליזום


לפני כשנה הבנתי שאת דרכי המקצועית מיציתי.
שנים כשכירה, שנים נותנת שירות בקהילה, יוזמת בונה תוכניות ואף מפיקה אירועים גדולים, ובכל זאת תמיד חייתי בתחושה שאני עובדת בשביל אחרים, ואחרי כל העבודה וההשקעה האין סופית למען הכלל הכסף מגיע לאחרים ואני חיה ממשכורת סבירה.
הבנתי שאני צריכה שינוי, שכיוון אחר יתאים לי יותר.
אחרי בירורים, לימודים ותהיות, הגיעה המסקנה - פתיחת עסק עצמאי הוא הנכון לי.

בתוך חצי שנה ומאמץ רב פתחנו בעלי ואני מתחם אירוח חדש יוקרתי ויפיפה בעפרה.

בשלב הראשון בדקתי אפשרות לפתיחת מסעדה בשער בנימין ואף נרשמתי לקורס ניהול ומסעדנות, אך מייד הבנתי שהסיכון הכספי שם הוא גבוה מידי וחיפשתי תחום אחר. ראיתי כי הישוב עפרה מעוניין להשכיר מבנה ובעלי הציע שנבדוק אפשרות לבניית צימר, כיוון שתמיד אהבנו לארח ולתת את הקומה השניה בביתנו להשכרה לטווח קצר או ארוך, ומשם נולד הרעיון להתעסק באירוח.

בהסכמתו ובעידודו של מזכיר הישוב החלטנו ללכת על זה, ומשם הכל קרה מהר. בשלב הראשון חיפשנו יועץ עסקי שיערוך עבורנו בדיקת כדאות. מצאנו יועץ מוכשר שמייד נפגש איתנו והועיל לנו מאד להבין שכדאי לנו כלכלית להיכנס לפרוייקט. פנינו לקבלן מצויין שכבר עבד איתנו בעבר. ההחלטה הכי גורלית היתה לייבא את כל החומרים, ציוד ורהיטים מסין!!
מבלי לנסוע למדנו מהר את תחום הייבוא בעזרת אנשים טובים בדרך (ומעצבת מוכשרת) וברוך ה' רוב התהליך היה מוצלח ונתן לנו את היכולת לעצב בצורה מרשימה, ברמה גבוהה וייחודית.

בסך הכל בנינו 6 יחידות אירוח מיוחדות במינן במבנים היסטוריים המיועדים לשימור, וחדר אוכל במבנה נוסף שיכול לארח משפחות וקבוצות עד 30 איש. אנחנו בתחילת הדרך והצלחתנו תלויה בעזרת ה' ובעבודה קשה שלנו בתחום התפעול, השיווק והתחזוקה.
בעזרת ה', אנו מאמינים כי העסק יצליח וייתן מענה להרבה לקוחות מרוצים. משפחות ולקוחות רבים נלהבים ומשבחים מאוד את המתחם שלנו. אירוח ברמה אחרת!

כמה טיפים מהתהליך שעברנו:
♦ להעיז ולהתקדם שלב נוסף מעבר לדמיונות, זה הדבר שנותן הכי הרבה סיפוק. ממליצה תמיד ללכת שלב אחד קדימה מהרעיונות שרצים לנו בראש.
לא לעשות את התהליך לבד, תמיד להתייעץ אם אנשים שכבר בתחום ויועצים מומחים לתחום.
לא כל מי שמבשל טוב או אוהב להתעסק באוכל יכול לפתוח מסעדה. דייקו את נקודת החוזקה שלכם, לכו איתה ותצליחו!
ההצלחה תלויה בעבודה קשה ופיזית של מקימי הפרויקט וליווי צמוד בשלב התכנון, הבנייה וההקמה.
למעוניינים להתעסק עם ייבוא הסחורה מסין הייתי ממליצה לנסוע לשם פיזית בליווי קניין. לוודא כי יש לקניין ניסיון באותו תחום ולקבל עליו המלצות מאנשים שנעזרו בשירותיו בעבר.


להזמנות:
ענבל לוי  054-5680000
או למייל [email protected]

ענבל לוי - קדם עפרה

קדם עפרה - www.kedem-ofra.co.il

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר