עשי זאת בעצמך: ניקיון פסח מקצועי לתכשיטים שלך
תקופה זו, שבין פורים לפסח, היא הזדמנות מעולה לנקות את התכשיטים מכל לכלוך, להסיר שומן שהצטבר ולהחזיר להם את הברק המקורי.

בתקופה זו של ניקיונות, כדאי לשמור על התכשיטים בקופסא ולא לנקות כאשר עונדים אותם כדי שלא יהרסו מחומרי הניקוי, כך גם יתעורר הגעגוע אליהם עד שנענוד אותם כחדשים בכניסת החג, לכבוד ליל- הסדר. כך הצפיה לבא פסח תעלה, אז תרגישי נסיכה ותתרגשי מחדש מהתכשיטים הישנים- חדשים שלך!
אני שמחה להגיש לך רשימה של כמה טיפים מעשיים, כיצד לנקות בעצמך את התכשיטים ולשמור על המראה היפה שלהם:

* ניקוי תכשיטי זהב - מומלץ לנקות את תכשיטי הזהב לכל הפחות פעם בשנה ואפשר לעשות זאת באחת משתי דרכים:

א. הכניסי את התכשיטים לפינג'אן שבו מי-ברז וקצת סבון כלים (אפשר גם תכשיטים עם שיבוצי יהלומים, אך לא אלו המשובצים בפנינים או באבני חן). חממי על האש הנמוכה ביותר למשך 25-15 דקות כך שהמים ירתחו לאט מאוד. לאחר מכן הניחי למים להצטנן מעצמם (זהירות, מסוכן לשטוף במים קרים - יהלומים עלולים להתנפץ בשינוי טמפרטורה קיצוני!) לאחר שהמים התקררו שטפי את התכשיטים ונגבי בבד כותנה עדין.

ב. מרחי מעט סבון כלים על התכשיטים ושפשפי בעדינות בעזרת מברשת שיניים תחת קילוח דק של מים חמימים. שימי לב במיוחד לנקות בחלק של החיבור וגם מאחורי שיבוצי אבני-חן ויהלומים. ניקיון זה יחזיר את הברק, כי לאחר הסרת הלכלוך והשומנים ישובו קרני האור לחדור דרך האבן.

* פנינים הן אורגניות ואוהבות חום גוף. לכן, מומלץ לפחות פעם בשנה לענוד אותם. מלבד זאת, פנינים רגישות מאוד ונהרסות במגע עם בושם, קרמים וחומרים אחרים. באחסון, מומלץ לשמור פנינים בנפרד משאר התכשיטים כדי שלא ישרטו, ובתוך בד ולא בשקית אטומה, כדי שיוכלו לנשום.

* ניקוי תכשיטי כסף- תכיפות הצורך לנקות תכשיטים אלו תלויה בשימוש, אך מומלץ לנקות תכשיטי כסף אחת לכמה חודשים.
אפשר לנקות עם משחה להברקת כלי כסף ובד כותנה עדין. לאחר ההברקה לשטוף במים חמימים וסבון כלים ולאחר מכן לייבש היטב אך בעדינות. ככלל, תכשיטי כסף מתחמצנים באוויר, במגע עם מים, זיעה ועוד, לכן, כאשר לא עונדים אותם מומלץ לאחסנם בקופסא סגורה.

* כדי לשמור שרשראות מקשרים, כדאי לסגור את השרשרת לאחר ענידתה ולהניחה בקופסת התכשיטים, ומוטב שיהיה תא נפרד לכל שרשרת.

* רצוי לענוד תכשיטים רק לאחר בישום, מריחת קרמים, ספריי לשיער וכדומה. כדאי לחכות שהחומר ייספג בעור.

* מומלץ לא לישון עם תכשיטים.

* מומלץ לא להתקלח, לא לשחות בבריכה או בים, עם התכשיטים.

* לא לענוד תכשיטים בעבודה עם חומרים כימיים למיניהם.

* הכי חשוב: תכשיט שצורך תיקון - לתקן! למשל, סוגר שלא נסגר היטב, יהלום שמתנדנד או טבעת במידה גדולה מומלץ להוריד ולמסור לתיקון. חבל לקחת סיכון של איבוד תכשיט יקר.הכנות נעימות וחג שמח!

מרגלית

כנסו לאתר :
www.themoment.jewelry

 

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר