כיצד לעמוד איתן מול נחשולי החיים?

 

 

      

תוך חשיפה של האיכויות והחוזקים הקיימים בנו רוקם המחבר בתיאורו העמוק, אריג צפוף של התנהלות בריאה לבניית מחסום והגנה בפני פלישה אפשרית של מחשבות זרות, העלולות לפגוע במורל, בשמחה, באהבה וברוחו האיתנה.

יעקב שרביט מביא את הקורא הישר לרעיון של רבי נחמן מברסלב, כי אהבה ושמחה הם תנאי הכרחי לבניית מעטה הגנה בפני כל מחלה, כאשר שני אלה הם התרופה היעילה ביותר שלא נמצא לה עד כה תחליף.

בעזרת אנטומיה טכנולוגית יעקב שרביט מתאר דרמה מרתקת בין שני חלקי גוף עיקריים: המוח, המייצג את השכל, מול הנפש, ושניהם מתחבטים בסוגיה מי מהם אחראי לקריסת מערכות ההגנה והחיסון בגוף עד לקליטת המחלה הנוראה מכל.

בספר מובאים מספר פרקים דמיוניים, המתארים את התהוותם של גידולים סרטניים, דרך ההתמודדות מולם.

הטיפול הוא באמצעות שימוש בעקיצות דבורים, כאשר העוקץ מתואר כמקדח ענק החודר מעל האזור הנגוע, ומחדיר את הארס, ובעזרת דמיון נובע מתוארת אש מתלקחת ואותיות מתנפצות מעל הגידולים, המותירות אותם מפוחמים עד כלות כמאכולת אש.

שימוש חד בהאנשה של גשר המיתרים ופרח האדמונית, בהם עושה המחבר מקבילה רוחנית עם תחושה פנימית עמוקה, מראה שאהבה ושמחה גם יחד גורמות לצימוח יתר ולאיכות גבוהה אפילו של הצומח.

המחבר תומך ומטפל זה שנים רבות בעזרת צמחים, ניקוי רעלים, עקיצות דבורים והתחקות לעומקה של הנפש, למציאת המניעים להתפרצות כל מארה.

מדברי הסופר:

כוחות נתן הבורא לבני אדם
רובם אינם יודעים שהם קיימים, הדרך להגיע אליהם מאלפת.

הייסורים והיגיעות שעוברים בניה אדם, מציפים את הכוחות הללו מתוך נבכי הנפש החבויים, אל מישורים זמינים יותר, כוח אחד ויחיד הוא, הכוח המניע של כל החיים.

הרצון: 

לא מזמן נטשתי את עולם ההנדסה לטובת טיפול בחולים אונקולוגים, לשם כך התיישבתי לכתוב ספר שנועד לכולם בריאים ובריאים פחות בהתמודדות בכל מצב. הספר מלא תקווה, אהבה ושמחה המביאים לידי חיים טובים. הספר עשיר בדימויים והאנשה מתובלים בפסוקים מספר תהילים המהווים תפאורה. שולבו בו רעיונות של רבנו נחמן והרב קוק, נכתב מעומקה של הנשמה וכל אחד ימצא בו את שאהבה נפשו.

 

קטע מהפרק: רכיבה על אופניים כדרך משל לחיים:

לקראת כיבוש הפסגה הנה זה בא, אברי גופי תרמו למזבח ההקרבה, מפלט אחרון להצלה, זוהי הרוח במחשבה.

ברכיי החלו מתחזקות, הריאות מלאות, והלב מחובר אל הרוח בשליטה נפלאה. גופי מונע כמכונה משומנת, דוחף אופניים לפסגה, לא בגלל ברכיי, לא ליבי וריאותיי, כי אם ברוחי אמר ה' אלוקי.

קטע מהפרק : תפריט הרפואות המצויות:

דעה מקובלת שרוב המחלות מתרפאות מאליהן.

כשהזוהמה במחשבה לוכדת את חוכמתו, מטמטמת את חלל ליבו ופסולת רבה זורמת בדמו, רפיון אברים וכאבים עזים ישלטו בגופו כי אז יחל להתעורר לשאול עצה מה יעלה בגורלו.

קטע מהפרק: אדמונית צוהר לנשמה:

התמקמתי בתוך פקעת האדמונית והעברתי החוצה לעולם מסרים מה הן התחושות בקרב עמוק בפקעת כשמסביב היא חשה לפתע אהבה חום והמון שמחה מסביב לא נותר לה אלה לפרוץ החוצה עם כל כוחותיה ולהוציא מתוכה את כמות הפרחים הגדולה ביותר והיפים ביותר.

 

קטע מהפרק: גשר המיתרים:

למקום שדעתו של אדם מגיעה, לשם נוטה גם רצונו. בשקיעה עם דמדומים נוהרים אליו, אוהבים מנגנים זמר ענוג מרווח השריגים. כשעלטה אופפת את הגשר, ייעלמו המיתרים וימצאו אותם ברקיע בין כוכבים פזורים. רצונו עז לשמוע הדי צלילים, יטפס אל הגשר קרוב אל התווים, נאחז בקלידים. ישאב בצמא תווים נבחרים להשקות נפשו ההומייה, מתובלים בסולמות גבוהים.

 

קטע מתוך התעוררות אלימה:

חשקה נפשו להתבודד מול שבעה רקיעים. ואומנם שערי תפילה ננעלו אך שערי דמעה לא ננעלו כי מולם רחמי שמים נכמרים, כך כתוב בגמרא ובכתובים. כולנו בני תמותה נמוכי קומה, שפלי רוח כאדמה, ממוקמים הרבה מתחת לכל רקיע אפילו מהתחתונה. מתוך אמרותיו הנפלאים של הרב קוק זצ"ל: הנפש האוהבת היא לעולם גדולה וארוכה מהנפש האהובה.

 

לסיכום:

שנים רבות עסקתי באפיטרפיה – טיפול בעזרת עקיצות דבורים אך משהגיעו מטופלים אונקולוגים קלטתי שלא ניתן לעקוץ אותם בגלל מגבלות החיסון בהן הם נתונים על כן פניתי אל עולם צמחי המרפא ומצאתי גם מדענים רבים באמצע הדרך ויחד אנו מקדמים מחקר של הצמח :'שרביטן מצוי' כשם משפחתי.

תוך כדי הפגישות עם מטופלים רבים הגעתי למסקנה כי מחלת הסרטן זוהי מחלה שמקורה בנפש. בכדי לרכוש כלים מתאימים לטפל בחולים הללו למדתי במכון כוונה להתפתחות זו השנה השניה ואני מצליח ב"ה להגיע אל נבכי נפשם של המטופלים בכדי שיבינו את המניעים שגרמו להם לכעסים ולחוסר סליחה שנים ע"ג שנים.

הספר: 'כמאכולת אש

יצא לאור בהוצאת 'ספרי צמרת'. המלווה הסיפרותי, הרב דב ברקוביץ, סיכם בערב ההשקה את המסר מתוך הספר בצורה חדה וממוקדת ביותר: "אין אפלה שלא ניתן לצאת ממנה."

לרכישת הספר ולקריאת פרק לדוגמא לחצו
 כאן 

---

טלפון: 0559781721
אתר: 
אפיטרפיה 
פייסבוק: יעקב שרביט

 

  

 


 

 

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר