לעצב בלי מעצבת: כל הסודות והטיפים (כמעט)


 

סביטקה ריבליס -  עיצוב פנים מנקודת מבט אחרת      

החלטתי לחלוק איתכם את כל סודות העבודה שלי, כמעט.

עיצוב פנים איננה פיזיקה גרעינית. צריך לחשוב מחוץ לקופסא איך לפתור לאנשים בעיות, לחפש רעיונות, להשלים את מה שחסר ולספק מענה לכל הצרכים האסתטיים והפרקטיים של הלקוחות. זאת אומרת, לגלות מה עושה להם טוב ומה הם רוצים במרחב המגורים שלהם. אף אחד מהטיפים לא מצריך כסף רב, אך כן דורש תכנון, מחשבה, והקפדה על פרטים קטנים, כי אנחנו יודעים ש"האלוקים בפרטים הקטנים". 


 

טיפים לשדרוג ועיצוב הבית:


 

1. הכניסה לפני הכניסה:

תסתכלו מחוץ לדלת שלכם. כן, כן, תתבוננו על המרחב בחוץ, לפני הדלת. הקירות צבועים? יש שטיחון לפני הדלת? אולי אפשר להוסיף פריט יפה על הקיר (מראה קטנה, תמונה או פסלון)? כן, כשמישהו בא לביתכם, הקירות והמראה בחוץ מכניסים אותו לאווירה מסוימת עוד לפני שהוא נכנס לבית.

 

2. דלת הכניסה:

בעבר המבחר נע בין פלדלת שצבעה חום כהה דמוי עץ, לבין פלדלת שצבעה חום בהיר דמוי עץ, ואילו היום יש אין סוף אפשרויות של דלתות כניסה.
אם לא תכננתם להוציא כעת 3 אלפים ₪ (מינימום) על דלת חדשה, אפשר לצבוע דלת קיימת בתנור או ידנית (למראה "שבי שיק"), ואולי תעדיפו להדביק מדבקות גדולות או טפט. כמו כן, אם תחליפו את הידית למשהו חדשני וקצת יותר "פנסי", תצליחו ליצור תחושת רעננות בהוצאה מינימאלית, וכל אחד מהפתרונות הללו יחזיק מעמד כמה שנים. 
 

3. חלונות ערומים זה כולרה

אפילו אם אין לכם צורך בפרטיות, ואפילו אם אתם אוהבים את הפרופילים של החלונות שלכם, חלון בלי משהו עליו, הוא פשוט ערום. לא חייבים וילונות כבדים, והם לא חייבים להיות כאלה שתזיזו אותם. די בוילון שמשמש כ"עמוד" בשני צידיו של החלון כדי ליצור מראה גמור ומרוכך. וילון גלגלת יעניק מראה מינימליסטי ומודרני יותר מוילון בד, והוא יכול לשמש להסתרת קופסת התריס. 

הצבע של הוילון משפיע על מראה הקירות. לכן, אני לא ממליצה על וילונות בצבע כחול, כי הם עלולים "לצבוע" את הקירות בצבע אפור עצוב. כמו כן, וילונות ירוקים צריכים זהירות כי יש גוון מסוים שעלול לגרום לקירות להראות "חולים". אני ממליצה ביותר על וילונות כתומים או צהובים (גם גוון מסוים של בורדו) שמעניקים לקירות גוון של מילקשייק וניל אפרסק, אבל אם אתם שונאים את הצבעים הללו אז אפשר לתלות וילונות של תחרה לבנה עדינה או וילונות משי שהם תמיד באופנה ותמיד נראים קלסי. בכל אופן, בחירת וילונות כלשהם עדיפה על חלון בלא כלום.4. ויהי אור

בעיניי, אמצעי התאורה הם התכשיטים של הבית, ויש להם כמה תפקידים מלבד להאיר. קודם כל, התאורה קובעת את האווירה בבית. אמי ז"ל הייתה אומרת: "אם הוילונות והמנורות יפים, למי אכפת אילו רהיטים יש, גם על הרצפה אפשר להרגיש בארמון". כשאתם מארחים או כשיש מסיבה - הרבה אור יעשה את האווירה קפיצית ושמחה. לעומת זאת, אחרי שהילדים הלכו לישון והגיע הזמן שלכם לשבת על כוס קפה ולדבר - אור ממוקד ונמוך מסמן את סוף היום ותורם לאווירה שקטה. מלבד הנוחות בתאורה לצד כל מיטה בחדר השינה, היא מאפשרת אווירה רומנטית ושלוה. מנורה נוספת באמבטיה שתדלוק כל הלילה, תעניק תחושה של בית מלון בוטיק, ונחמד לצפות בטלוויזיה או לקרוא לאור מנורת שולחן. 

תפקיד נוסף של התאורה הוא לייחד שטח או לקבוע מעין גבולות גזרה של מקום. מנורה מעל שולחן אוכל "מסמנת" פינת אוכל. מנורה מרכזית בסלון מאחדת את הרהיטים באותו מרחב, מנורות על קירות קובעות איפה נגמר יעוד של מרחב אחד ומתחיל מרחב אחר כשאין קירות או רהיטים. חשוב מאוד שסגנון התאורה יתאים לסגנון הרהיטים. התאמה פירושה סגנון זהה או מנוגד ב-180 מעלות. למשל, אם כל הרהיטים בסלון הם מודרניים ומאפיינים אותם קווים נקיים ופשוטים, התאורה יכולה בהחלט להיות "אנטיקה". יש כמה סגנונות שמשתלבים מעולה זה עם זה... אבל על כך בכתבה אחרת. בכל אופן, תשתמשו במנורות לקבוע מצבי רוח בבית ולהשפיע על האווירה שאתם רוצים ליצור.


 

5. בדים רבותיי בדים

אחד הטריקים הזולים והפשוטים להתחדש ולהכניס צבע לבית הוא על ידי טכסטיל, והצעד הראשון – וילונות. אם אתם רוצים וילונות צבעוניים, אז תבחרו את הצבע שהכי נעים לכם בעין. אחרי כן, תבחרו כמה כריות לזרוק על הספה שהצבע הזה דומיננטי בהם, עוד אחת על הכורסה ואולי כירבולית, או שמיכונת קיץ (על קצה הספה). אם הוילונות בגווני קרם-בז'-לבן, אין לכם כל הגבלה בבחירת הכריות. עכשיו תוסיפו מפה או רנר (פיסת בד ארוך וצר) על השולחן ושטיח לסלון. כיסאות אפשר לרפד מחדש, ובאמת במעט כסף אפשר לחדש את כל המראה של הסלון ופינת האוכל.
 

אהבתם? רוצים לקרוא עוד?

קבלו 13 טיפים מעולים נוספים!

לחצו כאן והורידו בחינם את הebook החדש:
"לעצב בלי מעצבת: כל הסודות והטיפים. כמעט."

 

---


טלפון:  0559779403
אתר:  http://www.heder21.com/

 


 

 

 

סביטקה ריבליס

מעצבת פנים

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר